Piłka nożna 6. liga. Zmiana (kolejna) lidera

Dnia: sobota 13 maja 2023, Autor: Maciej Zubek

W sobotnich meczach 20 kolejki sypnęło niespodziankami. Największa to wyjazdowa porażka Szaflar na boisku dużo niżej notowanej drużyny Słomki Siekierczyna. Ta strata punktów kosztowała też szaflarzan utratę pozycje lidera tabeli na rzecz graczy Orkana Raba Wyżna, którzy wygrali na własnym boisku z Wiatrem Ludźmierz. Sensacyjne zwycięstwo odniosła Babia Góra Lipnica Wielka, która zwyciężyła w Kamienicy z dobrze wiosną dysponowanym zespołem Gorc. Solidne lanie dostali w Mszanie Dolnej gracze Zawratu.

Orkan Raba Wyżna – Wiatr Ludźmierz 3:0 (0:0)
1:0 Polak 62, 2:0 Borzęcki 78 z rzutu karnego 3:0 Skawski 85.
Orkan: Sarniak – Kojs, R. Możdżeń, Kasiniak (65 Filipek), Borzęcki (82 Pałasz), Pątko (82 Firek), Saleh, Sawina, Świder (65 Leśniak), Skawski, Polak
Wiatr: Ciszek – J. Zubek, P. Hagowski, K. Zubek, Hrapkowicz, K. Siuta, M. Żółtek, Słowakiewicz, Luberda, Hagowski, Jankowski

Ponad godzine przyszło czekać kibicom na gole. Wreszcie w 62. minucie po zagraniu z rzutu rożnego Saleha, głową do bramki Wiatru piłkę skierował Polak. W 78. minucie po faulu na Skawskim rzut karny wykorzystał Borzęcki. Wygraną Orkana w 85. minucie przypieczętował Skawski, który pokonał Ciszka na raty.

Gorce Kamienica – Babia Góra Lipnica Wielka 2:5 (2:2)
1:0 Wiercioch 7, 1:1 W. Szczerba 15, 1:2 Androszczuk 28, 2:2 Wiercioch 41, 2:3 Figueroa 68, 2:4 Sami Junior 77, 2:5 Sami Junior 85 z rzutu karnego
Gorce: Dąbrowski – Faltyn, Żak, Zięba, Kozyra, Mirosław Franczyk, Marcin Franczyk, Wąchała, Kuziel, Faron, Wiercioch
Babia Góra: Ignaciak – Będkowski, Ł. Stopiak, Figueroa, Androszczuk (84 Machajda), Sami Junior (88 Siodłak), A. Stopiak (88 Winiarczyk), W. Szczerba, Targosz, A. Szczerba, Konieczny

Kluczem do sensacyjnej wygranej Babiej Góry były stałe fragmenty gry. Z pięciu goli jakie zdobyli w tym meczu podopieczni Pawła Podczerwińskiego dwa trzy gole padły po dośrodkowaniach z rzutu rożnego, a jeden z rzutu karnego.

Turbacz Mszana Dolna – Zawrat Bukowina Tatrzańska 5:1 (3:1)
1:0 Kaczor 5, 2:0 Kaczor 10, 3:0 Kaczor 27, 3:1 Ustupski 43, 4:1 Cebula 85 5:1 Psutka (Olszanicki) 86
Turbacz: Haras – G. Szynalik, Majchrzak, Wacławik (88 Kokoszka), Olszanicki, Kubowicz (88 Piekarczyk), Psutka (88 M. Szynalik), Kaczor (77 Łabuz), Tarasek (72 Kowalczyk), Cebula, Skolarus
Zawrat: Wcisło – W. Kuchta, Zarycki (76 Gutt), Ustupski, J. Stasik, Ł. Rzadkosz, D. Rzadkosz, Polak (46 G. Grela (77 Galica)), Kassowski, Cudzich, M. Grela (72 Chowaniec)

Katem Zawratu okazał się Kaczor, który w niespełna pół godziny ustrzelił hat-tricka. Jedyny gol dla gości padło po akcji Ł. Rzadkosza z Ustupskim i celnym strzale tego drugiego.

Słomka Siekierczyna – LKS Szaflary 5:4 (2:1)
Bramki dla Szaflar: Otręba 37, Łojas 67, Stanczak 75, Otręba 85
Szaflary: R. Gawron – Kichko, Kusper, Bryjak, Kantor, Pawlikowski, Łojas (80 Gogolak), Rusnarczyk (46 Stanczak), Otręba, Ptak (70 Kasperek), Czech (46 Wojtanek)

Wymiana ciosów! Od samego początku Szaflarzanie wcielili się w role goniących wynik. Przegrywali 0:2, 1:3, 1:4, 3:4, 3:5. Jeszcze w 85. minucie za sprawą Otręby złapali kontakt, ale czasu na coś więcej już nie starczyło.