Piłka nożna IV liga. Zwycięskie pożegnanie Jarmuty

Dnia: sobota 18 czerwca 2022, Autor: Maciej Zubek

Piłkarze Jarmuty Szczawnica zwycięstwem na własnym boisku nad Glinikiem Gorlice pożegnali się z czwartoligowymi rozgrywkami.

Jarmuta Szczawnica – Glinik Gorlice 5:4 (3:1)

Bramki: 1:0 Sidorczuk 7, 1:1 Kusiak 26 z karnego, 2:1 Balogun 30, 3:1 Wiercioch 45+2, 4:1 Wiercioch 62, 5:1 Kuziel 64, 5:2 Buś 72, 5:3 Rąpała 80, 5:4 Kukla 87.

Jarmuta: Pietrzak – Kwit (70 Latawiec), H. Michałczak, Noworolnik, Kuziel, Wiercioch, Sidorczuk, Drożdż, Chowaniec (5 Żółtek, 85 Hryc)), Balogun, Faltyn.

Glinik: Czochór – Rząca (7 Mituś), Dąbrowski, Myśliwy (46 Spyrka), Stój (46 Rąpała), Kusiak (70 Kukla), Świechowski (70 Kuliga), Buś, Gryboś, Firlit, Piotrowski.

Sędziował: Artur Dudek z Krakowa. Żółta kartka: Mituś.

Wynik meczu w 7 minucie otworzył Sidorczuk, który po asyście Żółtka, mimo ostrego kąta oddał skuteczny strzał. W 26 minucie Glinik wyrównał z rzutu karnego, którego wykorzystał Kusiak. Jarmuta odpowiedziała po 4 minutach. Żółtek dograł do Baloguna, ten oddał strzał, piłka po drodze odbiła się jeszcze rykoszetem od jednego z zawodników z Gorlic i wpadła do bramki. W ostatniej akcji przed przerwą na 3:1 prowadzenie gospodarzy podwyższył Wiercioch, który z bliska dopełnił formalności po podaniu Baloguna.

W 62 min po podaniu Żółtka i niefortunnej interwencji obrońcy Glinika, Wiercioch uprzedził bramkarza i podwyższył na 4:1. Minęły dwie minuty i piątego gola dla gospodarzy zdobył Kuziel, po centrze Noworolnika. W 72 minucie to goście cieszyli się ze swojego trafienia w meczu gola. Pietrzak strzał Piotrowskiego obronił, ale wobec dobitki Busia był bezradny. W 80 minucie na 3:5 trafił po rzucie rożnym Rąpała, a w 87 min rozmiary przegranej gości zmniejszył jeszcze Kukla.