Piłka nożna liga okręgowa. Porażki Huraganu i Jordanowa. Skuteczny pościg Wiatru

Dnia: sobota 6 sierpnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Ruszył nowy sezon w lidze okręgowej.

Turbacz Mszana Dolna – Jordan Jordanów 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Gniecki 12, 2:0 Lach 48, 3:0 Szynalik 75, 4:0 Gniecki 90+ 3

Turbacz: Kordeczka – Gniecki, Wacławik, Kaczor (82 Kowalczyk), Kubowicz (60 Haras), Mucha (82 Kokoszka), Szynalik (76 Lekki), Tarasek (76 Dawiec), Piekarczyk, Skolarus (82 Chorągwicki), Lach

Jordan: Sum – Burtan, Tyrpa (65 Kulak), M. Radoń (72 Porębski), Dziadkowiec, Gancarczyk, Jochymek (65 Wróbel), Ryś, Brzana, Drabik, K. Radoń

Zawrat Bukowina Tatrzańska – Wiatr Ludźmierz 3:3 (2:0)

Bramki: 1:0 M. Grela 2, 2:0 Gutt 37, 3:0 M. Grela 61, 3:1 Hrapkowicz 79, 3:2 Hagowski 83, 3:3 Luberda 87.

Zawrat: Bużek – W. Kuchta, Floryn, Janczy, J. Stasik, Łukaszczyk (72 Rzadkosz), M. Stasik, Kassowski (72 Buńda), Gutt, Cudzich, M. Grela

Wiatr: Ciszek – Zubek (68 K. Siuta), Chrobak, Hrapkowicz, Luberda, Chowaniec (68 Jankowski), Stopiak (22 Duda), Słowakiewicz, Karwaczka, Żółtek, Siaśkiewicz (43 Hagowski)

Po godzinie gry wydawało się, że gospodarze zainkasują pewne 3 punkty. Prowadzili bowiem 3:0. Już w 2 minucie wynik otworzył M. Grela, który przelobował Ciszka. W 37 min na 2:0 podwyższył Gutt, finalizując dogranie od Janczego. W 61 minucie drugi raz pojedynek z Ciszkiem wygrał M. Grela. Ostatni kwadrans to szaleńczy i skuteczny pościg Wiatru. W 79 minucie po wyrzucie z autu do bramki gospodarzy trafił Hrapkowicz. W 83 minucie po rożnym gola kontaktowego zdobył Hagowski, a w 87 minucie po wolnym do remisu doprowadził Luberda.

Słomka Siekierczyna – Huragan Waksmund 4:1 (2:1)
Bramki: 1:0 B. Florek 25, 2:0 Syktus 34, 2:1 Byrnas 45 z karnego, 3:1 B. Florek 78, 4:1 Zmirski 81.

Huragan: Byrnas – Mlak, Zagata (86 Mąka), Nogueira, Chowaniec, Mroszczak (41 Chmielak), Jurzec (46 Szwajnos), Kamiński (70 Siuty) , Mucha, Kolasa, Antolak