Search in content
Post Type Selectors

Piłka nożna. Podhale lepsze od pierwszoligowca

Dnia: sobota 29 stycznia 2022, Autor: Maciej Zubek

Piłkarze Podhala Nowy Targ w swoim drugim meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek 3 ligi, odnieśli drugie zwycięstwo.

Na stadionie w Staniątkach podopieczni Szymona Grabowskiego pokonali 3:1 pierwszoligową Puszczę Niepołomice.

Do przerwy nowotarżanie prowadzili 2:0. Wynik meczu otworzył Grzegorz Płatek, po przytomnym zagraniu od Pascala Zgierskiego. Płatek miał udział także przy drugim trafieniu. To po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową do bramki Puszczy trafił Patryk Kapuścinski. Po przerwie na gola Puszczy, odpowiedział Michał Sobek. Zagraną od obrony piłkę, przejął Rafał Surmiak, sprytnie piętką odegrał ją do Sobka, a ten wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali.

Szkoleniowiec Podhala skorzystał w tym meczu z 21 zawodników. Pojawili się m.in. kolejny zawodnicy testowani. W porównaniu z pierwszym sparingiem, zabrakło z kolei Michała Gałeckiego, Matusza Mianowanego, Jakuba Kowalskiego,Olaf Nowak. Wszyscy czterej zmagają się z problemami zdrowotnymi.

– Zdajemy sobie sprawę, że Puszcza nie grała w sowim optymalnym zestawieniu, niemniej mnie cieszy przede wszystkim to, że na tle zawodników grających dwa poziomy wyżej, bardzo dobrze prezentowała się nasza młodzież. To gdzieś buduje we mnie przekonanie, że wiosną stać ich na grę w lidze w większym wymiarze. Co do realizacji założeń to na tę chwilę skupiamy się głównie na organizacji gry w defensywie – przyznał szkoleniowiec Podhala, Szymon Grabowski.

We środę Podhale – w kolejnym meczu kontrolnym – zmierzy się na własnym stadionie z Polonią Warszawa. Początek mecz godzina 11.

Puszcza Niepołomice – NKP Podhale Nowy Targ 1:3 (0:2)

Bramki dla Podhala: Płatek, Kapuścinski, Sobek.

Podhale: Styrczula – Broda, Kapuścinski, testowany – Furtak, Kędziora, Lech, testowany – Zgierski, Płatek, Kowalkowski oraz Rędzio, Żołądź, Twaróg, Janso, Serafin, Szczepański, Sobek, Surmiak, Szynka, testowany.