Piłka nożna. Podhale lepsze od rezerw lidera ekstraklasy

Dnia: sobota 18 lutego 2023, Autor: Maciej Zubek

Pierwsze sparingowe zwycięstwo w zimowym okresie przygotowawczym odnieśli piłkarze Podhala Nowy Targ, którzy na własnym stadionie wygrali z trzecioligowymi rezerwami Rakowa Częstochowa.

NKP Podhale Nowy Targ – Raków II Częstochowa 2:1 (1:0)

Bramki dla Podhala: Żurek 13, Antkowiak 63

Podhale: Szymajda (46 Ma. Styrczula) – Żołądź (60 Szczepański, 75 Hajdara), Chmelenko (46 testowany), Kawula (60 Mazurek), Michota (60 Drobnak) – Karmański (60 Wajsak), Rogala (75 Wojas), M. Styrczula (60 Kędziora) – Antkowiak (75 Ustupski_ Płatek (60 Sobek), Żurek. (60 Szynka),

Po pierwszej połowie Podhale prowadziło 1:0, po składnej akcji z 13. minuty, którą sfinalizował Bartosz Żurek. Sytuacji na kolejne gole w tej odsłonie nowotarżanie mieli jeszcze kilka, łącznie z rzutem karnym z 37. minuty niewykorzystanym przez Huberta Antkowiaka, który trafił w poprzeczkę, podobnie jak parę chwil potem – po rzucie rożnym – Pavel Chmelenko.

Druga połowa już zdecydowanie bardziej wyrównana, ale w 63. minucie to Podhale podwyższyło na 2:0. Zrehabilitował się Antkowiak, który po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska, popisał się precyzyjną „główką”. W 78. min goście zmniejszyli rozmiary porażki po efektownym trafieniu z dystansu.