Piłka nożna PP. Gronik z Wierchami grają dalej

Dnia: środa 20 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

W kolejnej serii meczów rundy wstępnej Pucharu Polski na szczeblu PPPN awansu wywalczyły zespoły Gronika Gronków oraz Wierchów Lasek.

Szczególnie emocje towarzyszyły spotkaniu w Nowej Białej gdzie Łęgi jeszcze w 87 minucie prowadziły różnica dwóch bramek. W tej właśnie minuci Włodarczyk dał Wierchom kontakt, a w pierwszej minucie doliczonego czasu gry do remisu i tym samym serii rzutów karnych doprowadził G. Plewa. W konkursie „jedenastek” górą byli przyjezdni.

ZOR Frydman – Gronik Gronków 2:5 (1:2)

Bramki: 1:0 M. Myśliwiec 11, 1:1 Bafia 33, 1:2 Zarycki 42, 2:2 J. Myśliwiec 68, 2:3 Kościelniak 72, 2:4 Kościelniak 73, 2:5 Groński 80.

ZOR: Śliwa – Błachut, Prelich, M. Brynczka, Myśliwiec, Ł. Brynczka, B. Brynczka, Milaniak, Jurkowski, E. Brynczka, J. Myśliwiec.

Gronik: Jucha – Kopeć, Kościelniak, Kowalczyk, Bafia, Kasperek, Smajdor, S. Leśnicki, Zarycki (75 W. Leśnicki), Pudzisz, Groński.

Sędziował Rafał Arendarczyk. Żółta kartka: Milaniak.

Łęgi Nowa Biała – Wierchy Lasek 3:3 (2:1) k. 2:4

Bramki: 1:0 samobójcza 10, 1:1 Panszczyk 35, 2:1 Skwarek 36, 3:1 Skwarek 54, 3:2 Włodarczyk 87, 3:3 Plewa 90.

Łęgi: Surma (60 Majerczak) – Gnida, M. Hełdak, Łojek (72 D. Bednarczyk), Sołtys, Kurnat, Skwarek, Cerwas, Knurowski (81 Kalata), G. Hełdak, Bryja (60 J.Bednarczyk)

Wierchy: Bochenski – Krupa, Trzoniec, Gacek, Pudzisz, G. Plewa, Duda(46 Włodarczyk), Nykaza, Biernat (56 M. Plewa), Panszczyk, Truty (78 Czaja).

Sędziował: Witold Chmielak. Żółte kartki: Sołtys, Skwarek, Hełdak – Trzoniec