Piłka nożna VI liga. Sobotnie mecze – wyniki (aktualizacja na bieżąco)

Dnia: sobota 17 września 2022, Autor: Maciej Zubek

Na sobotę zaplanowano pięć meczów rozgrywek ligi okręgowej z udziałem drużyn z naszego regionu.

Wierchy Pasierbiec – Huragan Waksmund 1:3 (0:1)

0:1 Kolasa 40, 1:1 Pajor 53, 1:2 Kolasa 62, 1:3 Szwajnos 63

Huragan: Byrnas – Mlak, Kamiński (83 Mąka), Mroszczak, Mucha, Antolak, Nogueira (70 Siuty), Zagata (75 Jurzec), Szwajnos (83 Urbaś), Krugiołka, Kolasa

W 40 min. Mroszczak podaje do Nougiery, ten wystawia piłkę Kolasie, który dopełnia formalności. W 53 minucie gospodarze wyrównali. Do bramki Huraganu trafił po rzucie rożnym Pajor. W 62 minucie goście odzyskali prowadzenie. Zagranie wzdłuż linii pola karnego Mroszczaka, celnym uderzeniem zakończył Kolasa. Minutę potem na 1:3 trafił głową Szwajnos.

*******************

LKS Szaflary – Słomka Siekierczyna 2:1 (1:1)

1:0 Krupa 18, 1:1 P. Wielak 29, 2:1 Otręba 47

Szaflary: M. Gawron – Kusper, Rusnak, Kichko (64 Bryjak), Topór, Krupa (52 Pawlikowski), Czech (46 Rusnaczyk), Ptak (46 Łojas), Kantor (46 Hreśka), Stanczak (52 Francuz), Otręba(73 Mrowca)

Wynik meczu otworzył w 18 minucie Krupa, finalizując akcje i podanie Otręby. W 29 minucie goście wyrównali, za sprawą strzału P. Wielaka. Już jedna z pierwszych akcji gospodarzy po przerwie dała im gola. Rusnaczyk wypuszcza w bój Otręba, a ten wygrywa pojedynek z bramkarzem Słomki.

************************

Zawrat Bukowina Tatrzańska – Turbacz Mszana Dolna 2:2 (1:0)

1:0 Rzadkosz 18, 1:1 Lach 56, 2:1 Grela 67, 2:2 Lach.

Zawrat: Wcisło – W. Kuchta, J. Stasik, Floryn, Janczy, Leniewicz, Rzadkosz (46 Łukaszczyk), Kassowski, Cudzich, Chowaniec, M. Grela (84 G. Grela)

W 18 min. po dograniu Kuchty i seryjnych błędach defensywy gości, wynik otworzył Rzadkosz. W 56 minucie goście wyrównali po rzucie rożnym. Zawrat odpowiedział w 67 minucie, za sprawą akcji duetu Ustupski – Grela i skutecznym strzale tego drugiego. W drugiej minucie doliczonego czasu remis gościom uratował Lach, po kolejnym rzucie rożnym.

****************************************

Wiatr Ludźmierz – Orkan Raba Wyżna 2:1 (1:1)

0:1 Worwa 8, 1:1 Chowaniec 18, 2:1 Hagowski 77

Wiatr: Ciszek – Patora, Duda, K. Zubek, Hrapkowicz, Luberda, Siaśkiewicz, Karwaczka (65 K. Siuta), Chowaniec (65 Jankowski), Hagowski (90+1 J. Zubek), Słaboń

Orkan: D. Możdżeń – R. Możdżeń, Kojs, Polak, Gromczak (61 Świder), Pątko (61 Lenart), Saleh, Trybuła, Worwa, Borzęcki, Filipek (81 Skawski)

W 8 minucie po błędzie obrońców Wiatru Borzęcki znalazł się sam przed Ciszkiem. Mógł strzelać, ale dostrzegł jeszcze Worwę i temu tylko pozostało umieścić piłkę w pustej bramce. W 18 minucie mieliśmy już 1:1. Skuteczną dobitką strzału z rzutu wolnego Hagowskiego, popisał się Chowaniec. W 77 minucie akcja z prawej strony Siaśkiewicza i po jego podaniu Hagowski trafia na 2:1.