Piłka nożna. W sparingu Podhale ogrywa Watrę

Dnia: sobota 30 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

Na stadionie w Ostrowsku drużyna Podhala Nowy Targ pokonał 4:2 Watrę Białka Tatrzańska.

Dla Podhala był to drugi w tym dniu mecz kontrolny. Trener Grzegorz Hajnos wystawił skład oparty na młodych zawodnikach. Pojawił się też jeden gracz testowany.

Z kolei Watra dysponowała zaledwie 12 zawodnikami. Wystąpił m.in. Daniel Duda, którego powrotem do zespołu działacze Watry są bardzo zainteresowani. Sprawdzany był też m.in. Mateusz Szwajnos, ostatnio gracz Czarnych Czarny Dunajec.

Wynik meczu otworzył Jakub Burnat, który skorzystał z błędu obrońcy Watry. Jeszcze przed przerwą rywale wyrównali po kontrataku i trafieniu Roberta Mroszczaka.

Druga połowa zaczęła się od niewykorzystanego rzutu karnego przez Mikołaja Styrczulę. Świetną interwencją popisał się Vadim Kobal. To błyskawicznie się zemściło i po paru chwilach Watra objęła prowadzenie za sprawą skutecznego strzału Szwajnosa.

Nowotarżanie w ostatnich 20 minutach zdołali odwrócić losy tego spotkania. Wyrównał efektownym uderzeniem zza pola karnego Dawid Kędziora. Gol na 3:2 to z kolei efekt świetnej indywidualnej akcji Szymona Cubera. Na 4:2 podwyższył Michał Sobek, a w doliczonym czasie gry wygraną przypieczętował Paskal Zgierski.

Podhale Nowy Targ – Watra Białka Tatrzańska 5:2 (1:1)

Bramki: Burnat, Kędziora, Cuber, Sobek, Zgierski – Mroszczak, Szwajnos.

Podhale: Szymajda (60 Kołodziej) – Lucenko, Zubrzycki, Styrczula – Cuber, Kędziora, Zgierski, testowany, Sobek – Burnat, Wydra.

Watra: Kudła (46 Kobal) – Lajcak, Kostrzewa, Dudek, M. Młynarski – Szwajnos, Drozd (60 Kudła), Duda, Kobylarczyk – Mroszczak, testowany.