Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Piłkarze Podhala zostaną bez strategicznego sponsora?

Dnia: poniedziałek 27 listopada 2023, Autor: Maciej Zubek

Wszystko wskazuje na to, że firma Wojas przestanie wspierać nowotarską piłkę. Jak nie zupełnie, to ma pewno w takiej formie jak dotychczas. Na ten moment są to tylko zakulisowe informacje, nie potwierdzone przez klub co nie zmienia faktu o kończącej się niebawem umowie

Jeżeli jednak informacje się potwierdzą, to klub z Nowego Targu może znaleźć się w poważnych tarapatach. Trudno bowiem przypuszczać by władzom klubu, z dnia na dzień udało się znaleźć w regionie sponsora na taką skalę jakim był firma Wiesława Wojasa, która stanowiła fundament finansowy klub przez ostatnie 10 lat. To na nim zbudowano drużynę, która przebyła drogę od ligi okręgowej do 3. ligi i stała się rozpoznawalną i cenioną marką w piłce małopolskiej. Także dzięki wsparciu firmy Wojas od 2014 roku przy klubie prężnie działa Akademia Piłkarska oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Obie te podmioty zrzeszają w swoich szeregach ponad 300 zawodników i zawodniczek.

Brak strategicznego sponsora na ogół pociąga za sobą poważne konsekwencje. Jeżeli działaczom nie uda się znaleźć alternatywnego źródła finansowego to trzeba liczyć się ze scenariuszem wycofania pierwszej drużyny z rozgrywek 3. ligi.

Przed działaczami Podhala trudny czas. Kluczowe w kwestii przyszłości klubu będzie stanowisko władz miasta Nowego Targu, które do tej pory było mocno obojętne w kwestiach wspierania piłki, argumentując to obecnością w klubie sponsora strategicznego.

Darek 27.11.2023
| |

Mnie nic nie zdziwi . 1 runda i pilkarze najemnicy zapisali się na czarno. Wstyd I żenada taka gra i miejsce w tabeli. Za taką czesc sezonu odpowiada tez prezes który jest tu współ winny syduacji w pierwszym zespole. Sponsorów pieniadze zmarnowane. A co teraz będzie. Zostanie tylko hokej. Szanse klub zmarnował zwalniając Grabowskiego. Tu byl powazny błąd klubu. 

aut 27.11.2023
| |

W V lidze nie jest źle o ile będą pieniądze żeby płacić kopaczom.Dzis za marna stówkę nie chcą grać w A-klasie.

Darek 27.11.2023
| |

A jeszcze jedno. Tym co zrobiliście z meczem ze Starachowicami . Zarzad pokazal amatorskie podejście i teraz nazwa Podhale jest obrażana itp. Zachowaliście się skandalicznie. 1 rundę wstyd I dno a na koniec jeszcze bardziej zrobiliscie z Siebie wstyd. Jeśli Wojas zostanie musi zmienic prezesa inaczej 4 liga wam nie pomoże. Wstyd

przykre 28.11.2023
| |

cała Polska śmieje się z Podhala, zwłaszcza po tej akcji z ostatniego weekendu, nie dziwię się że poważny ktoś jak Wojas nie chce firmować tego swoim nazwiskiem, tym bardziej że klub i tak nie ma swoich kibiców…

anonim 30.11.2023
| |

Winny jest zarząd z Rubisiem na czele. Zatrudnienie Ligudzinskiego to strzał w stope, gosc 3 lata temu kaperował chlopakow z NKP do łodzi a teraz został dyrektorem… Szkoda klubu, NKP świetnie prosperowało jeszcze 2-3 lata temu, a teraz ludzie doradzający panu wojasowi rozmontowali klub w 2 lata. Ostatnia kompromitacja ze Starem (ponoć zaplanowana) to był gwóźdź do trumny wizerunku klubu, wiec Wojas sie wycofuje. Zeby to uratować, pan Wojas musiałby wyrzucić obecny zarząd i wrócić do ludzi, którzy zbudowali solidne podwaliny w tym klubie.

Reklama

Partnerzy