Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Pilne! Zmiana ruchu na ul. Ludźmierskiej w Nowym Targu

Dnia: poniedziałek 28 sierpnia 2023, Autor: Emilia Gromczak

Jutro ok. 11.00 GDDKiA zmieni organizację ruchu na ul. Ludźmierskiej w Nowym Targu, w okolicach budowanego węzła Nowy Targ Zachód.

Ulica Ludźmierska (DW957) zostanie udostępniona kierowcom. Nie będą oni już musieli jeździć łącznicami budowanego węzła. Na węźle przystąpimy do prac związanych z budową wjazdów i zjazdów na zakopiankę.

Ze względu na prace, które trwają na ul. Ludźmierskiej, kierowcom zostanie udostępniony jeden pas ruchu. Wprowadzimy ruch wahadłowy sterowany przez pracowników budowy (jedynie w nocy, od 22 do 6, będzie on sterowany ręcznie).

Te utrudnienia potrwają do końca października.

Budowa nowego odcinka DK47 Rdzawka – Nowy Targ

Nowy odcinek drogi krajowej o długości 16,13 km powstaje między Rdzawką a Nowym Targiem. Nowa trasa będzie miała dwie jezdnie, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Budujemy cztery węzły Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód i Nowy Targ Południe. Droga jest położona w trudnym, górskim terenie – ponad ¼ długości inwestycji to estakady, mosty i wiadukty, których łącznie powstaje 29. Najdłuższa, w Lasku, będzie miała 700 metrów. Jezdnia w tym miejscu będzie przebiegała prawie 30 metrów nad ziemią.

Wartość inwestycji to prawie miliard zł. Planowany termin oddania do użytkowania to wrzesień 2024 roku.

mat. nadesłane

No Comment.

Reklama

Partnerzy