Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Piraci drogowi znów wpadli na Podhalu. Pędzili nawet 173 km/h

Dnia: piątek 5 czerwca 2026, Autor: Maciej Zubek

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu po raz kolejny ujawnili kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość. Rekordziści jechali aż 173 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 100 km/h.

Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowanie zbyt mocno naciskali pedał gazu. Dwóch z nich – 42-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego oraz 49-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego – poruszało się z identyczną prędkością 173 km/h. Za tak poważne naruszenie przepisów obaj zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 zł oraz otrzymali po 15 punktów karnych.

Kolejnym zatrzymanym był 52-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna jechał 156 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 100 km/h. Jego nieodpowiedzialna jazda zakończyła się mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych. Przy tak wysokich prędkościach kierowca ma znacznie mniej czasu na reakcję, a droga hamowania wydłuża się na tyle, że nawet niewielki błąd może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Funkcjonariusze zapowiadają dalsze kontrole i stanowczą reakcję wobec osób lekceważących przepisy ruchu drogowego. Jak podkreślają, kilka minut zaoszczędzonych w podróży nigdy nie jest warte ryzyka utraty zdrowia lub życia.

– Jedź odpowiedzialnie. W domu ktoś na Ciebie czeka – apelują policjanci.

No Comment.

Reklama

Partnerzy