Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Pluszaki z Ludźmierza dotarły do Kamerunu

Dnia: wtorek 24 stycznia 2023, Autor: Maciej Zubek

– Początkiem stycznia otrzymaliśmy wiadomość z Kamerunu, że naszych 8 paczek z pluszakami, zebranych podczas koncertu charytatywnego „Z piosenką do nieba”, dotarło do Ange i innych przedszkolaków – informuje dyrekcja Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu.

Jak informują w liście siostry, które są na miejscu w Kamerunie, niektóre dzieci po raz pierwszy w życiu trzymały pluszowego misia. Ange wybrała największego pluszaka, który jej się najbardziej spodobał. Z okazji 5. urodzin dziewczynka otrzymała również od naszych wolontariuszy drobny upominek w postaci książeczki i kolorowych bransoletek. Maskotki posłużą nauczycielom jako dodatkowe narzędzie dydaktyczne podczas zajęć przedszkolnych.

– Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do sprawienia tak wielkiej radości dzieciom poprzez zbiórkę misiów. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć nadesłanych przez siostry, na których możemy zobaczyć dzieci cieszące się z prezentu. A może któreś dziecko trzyma w rączkach misia podarowanego przez Państwo? – pisze dyrekcja SP z Ludźmierza.

Rodzice Ange są wdzięczni za naszą pomoc i wsparcie, którego udzielamy ich córce każdego roku. Skierowali do nas krótki list w języku francuskim. Dziewczynka jest już uczennicą 1 klasy szkoły i chciała nam zaprezentować swoje umiejętności na przesłanej pracy i rysunku

Koordynatorzy akcji – opiekunowie Szkolnego Wolontariatu: p. Danuta Kostorz, p. Magdalena Buźniak oraz p. Katarzyna Łapczyńska. W pomoc w akcję zaangażowała się także p. Marta Sojka.

****

Bafoussam, 22 sierpnia 2022

Metagne Fotio Lydienne, matka Ange Divine Meffo Tachekam

Do wszystkich przyjaciół w Polsce

Drodzy przyjaciele, dzień dobry,

Jestem mamą Ange Divine i piszę Wam ten list w jej imieniu, ponieważ ze względu na wiek nie jest jeszcze w stanie wyrazić Wam swoich uczuć. Ange naprawdę bardzo się z Was cieszy. Wyjechałyśmy z wioski z powodu wielu chorób. Mieszkamy teraz w mieście. Ange Divine uczęszcza do szkoły publicznej Banengo IB i jest w klasie SIL (1 kl. szkoły podstawowej). Lubi pisać i rysować. Po zajęciach Ange jest cały czas przy mnie. Ciągle zadaje mi pytania i opowiada, jak minął jej dzień. Pisze prawie po wszystkim. Gdy mam wolny czas od spraw domowych, próbuję uczyć ją lepiej pisać i rysować stosownie do jej wieku. Śpiewa, tańczy i skacze – wszystkie zabawy szkolne. Ange dziękuje Wam za wszystko, co dla niej robicie i za prezenty każdego roku. W tym roku dostała wielkiego pluszowego misia większego od niej, biżuterię oraz życzenia urodzinowe i za to jeszcze raz Wam dziękuje.

Niech Bóg Wszechmogący Was chroni, da Wam żelazne zdrowie, dużo radości, doda Wam siły i przede wszystkim udzieli Wam jeszcze więcej łaski.

Jesteśmy tu w Kamerunie bez pracy, moi drodzy przyjaciele i przyjaciele Ange Divine. Radzimy sobie, ale trudno jest ciągle znajdować środki do radzenia sobie z tym ciężarem. Bez Was, moi drodzy, jestem niczym.

Życzymy Wam dobrego powrotu do szkoły

Dziękuję

No Comment.

Reklama

Partnerzy