Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Początkiem nowego roku sądowe rozstrzygnięcie konfliktu między trenerem Andriejem Gusowem, a KH Podhale

Dnia: czwartek 23 listopada 2023, Autor: Maciej Zubek

We czwartek w Sądzie Rejonowym w Nowym Targu doszło do kolejnej rozprawy między Klubem Hokejowym Podhale Nowy Targ, a trenerem Andriejem Gusowem

Kwestią sporną jest kontrakt na prowadzenie pierwszej drużyny „Szarotek” , który podpisano między stronami 30.04.2021 i który obowiązywać miał przez kolejne trzy sezony, czyli do 30.04.2024 roku. Zdaniem szkoleniowca działacze klubu od kilku miesięcy nie wywiązują się kontraktu. Ci z kolei twierdzą, że kontrakt, za porozumieniem stron, został rozwiązany z dniem 31.07.2022 roku.

Na wstępie rozprawy reprezentujący KH Podhale prawnik Przemysław Nasiukiewicz z racji obecności na sali niżej podpisanego dziennikarza zwrócił się do sądu z wnioskiem o wyłączenie jawności rozprawy. Wniosek przez sąd został jednak odrzucony.

W wyznaczonym na rozprawę czasie sąd zdążył przesłuchać tylko świadka – Zdzisława Zarębę, prezesa Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale oraz stronę pozwaną, reprezentowaną przez aktualną prezes Natalię Charyasz. Dopiero 9 stycznia swoje zeznania złożyć ma – obecny na sali – trener Gusow i wtedy też już mamy poznać decyzję sądu.

Przepytywany przez sąd prezes MMKS Podhale – stuprocentowego akcjonariusza Spółki KH Podhale – Zdzisław Zaręba przyznał, że decyzja o rezygnacji z usług trenera Gusowa była wspólną inicjatywą jego i pełniącej wówczas obowiązki prezesa KH Podhala Natalii Charyasz. Formą rekompensaty za przedwczesne zerwanie umowy miało być poparcie – w rozmowach z prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie – kandydatury trenera Gusowa do funkcji szkoleniowca reprezentacji Polski do lat 18. Zaręba, który jest też członkiem PZHL, nie potrafił jednak wskazać wielu istotnych dla sprawy szczegółów, o które pytał sąd.

Zdaniem Zaręby, a także Charyasz, jedynym warunkiem rozwiązania umowy, na które rzekomo przystał szkoleniowiec była wypłata wynagrodzenia za trzy miesiące, licząc od maja 2022 roku z czego klub – co prawda z opóźnieniem – ale się wywiązał. Jak podkreśliła prezes Charyasz umowa z trenerem Gusowem została zerwana w drugiej połowie lipca 2022 roku. Nie ma na to jednak żadnego dokumentu, o który zresztą dopytywał sąd, nie dowierzając że mogło dojść do takiego niedopatrzenia ze strony władz klubu. Prezes Charyasz stwierdziła, że w zgodzie z polskim prawem umowa słowna też jest zobowiązująca. Pytany o tę kwestię Zaręba stwierdził, że nie pamięta czy takowy dokument został spisany.

W kilku innych równie istotnych kwestiach – jak chociażby terminu finalizacji rozmów z następcą Gusowa, trenerem Jurajem Faithem – zeznania Zaręby i Charyasz były mocno rozbieżne.

Przysłuchujący się zeznaniom trener Gusow, wyraźnie poirytowany, co rusz kręcił głową z niezadowolenia. On swoją wersję przedstawi dopiero 9 stycznia.

NTjacek 23.11.2023
| |

Myśmy oznajmili trenerowi Gusovowi że został zwolniony, trochę się rzucał to dostał parę groszy i uznaliśmy sprawę za załatwioną, a kogo by tam jakieś kwitki interesowały Ludzie na jakim świecie trzeba żyć żeby prowadząc biznes (bo tym jest prowadzenie klubu sportowego) robić takie rzeczy ??

[…] Sportowego Podhale oraz stronę pozwaną, reprezentowaną przez aktualną prezes Natalię Charyasz (pisaliśmy o tym tutaj) . W wyznaczonym na rozprawę czasie nie zdążono przesłuchać powoda – Andrieja […]

Reklama

Partnerzy