Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Podhale sięgnie po zawodników z Sanoka?

Dnia: sobota 16 lipca 2022, Autor: Anna Zubek

Podhale Nowy Targ otrzymało licencję na grę w Polskiej Hokej Lidze. Szefostwo „Szarotek” pracuje obecnie nad tym, aby jak najszybciej skompletować kadrę i jest zainteresowane zawodnikami STS-u Sanok. 

Górale otrzymali na początku lipca pozwolenie na grę w PHL. Zdzisław Zaręba, prezes – będącego stuprocentowym udziałowcem spółki – MMKS-u Podhale Nowy Targ zapewnił, że trzon nowotarskiego zespołu stanowić będą wychowankowie. Stwierdził też, że nie zamyka drzwi dla młodych zawodników z innych klubów.

– Uważam, że to w Nowym Targu będą najlepsze warunki do rozwoju młodego zawodnika – powiedział nam Zdzisław Zaręba.

Z naszych informacji wynika, że na celowniku nowotarskich działaczy znaleźli się trzej zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie reprezentowali barwy Ciarko STS-u Sanok. Są nimi niespełna 20-letni obrońcy Karol Biłas i Bartosz Florczak oraz napastnik Krystian Mocarski.

Biłas w 42 meczach minionego sezonu zapisał na swoim koncie 6 asyst. Na ławce kar spędził 18 minut, a w klasyfikacji +/- miał -7. Z kolei dorobek Florczaka zatrzymał się na 39 spotkaniach, 8 minutach karnych oraz bilansie -11.

Najstarszy z tego grona Mocarski w poprzednim sezonie rozegrał 45 meczów. Niespełna 23-letni napastnik strzelił w nich jednego gola, zanotował 9 kluczowych zagrań, a sędziowie nałożyli na niego pięć kar mniejszych.

źródło: hokej.net

No Comment.

Reklama

Partnerzy