Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Podhaleregion.pl kolejny raz przyznał piłkarskie wyróżnienia

Dnia: niedziela 19 czerwca 2022, Autor: Maciej Zubek

Zakończyły się piłkarskie rozgrywki w sezonie 2021/2022. Portal podhaleregion.pl wzorem ubiegłych lat, postanowił podsumować sezon, przyznając wyróżnienia w kilku kategoriach. Zdecydowaliśmy się na wybór najlepszej naszym zdaniem „jedenastki” sezonu, a także dokonaliśmy wyboru najlepszego trenera oraz zawodnika, który zasługuje na miano odkrycia sezonu.

W przypadku wyboru zawodników do najlepszej „jedenastki” kierowaliśmy się głównie wpływem zawodnika na losy swojej drużyny, a także indywidualne umiejętności gracza wyróżniającego go spośród innych zawodników z tej samej klasy rozgrywkowej.

NAJLEPSZA “11” SEZONU 2020/2021

VASYL ZHUK (WIERCHY RABKA)

Od lat na równym poziomie. Zagrał we wszystkich meczach swojego zespołu. Refleks to jego największy atut. Potrafi też doskonale jednym, dokładnym dalekim podaniem zainicjować akcje zespołu w ofensywie.

ADRIAN LIGIENZA (LUBAŃ MANIOWY)

„Profesor” w gronie czwartoligowców. Z pozycji środkowego obrońcy doskonale kierował grą zespołu. Perfekcyjny wykonawca stałych fragmentów gry.

MATEUSZ DARA (WIERCHY RABKA)

Zawodnik od „czarnej roboty”. Rewelacyjny w destrukcji. Mimo słabszych warunków fizycznych nie boi się twardej gry. Gracz bardzo charakterny.

SZYMON WITEK (WIERCHY RABKA)

Spokój , inteligencja i kreatywność. Te cechy najlepiej opisują tego zawodnika. Zdecydowanie jeden z najlepszych transferów jakie przed sezonem dokonały zespoły z Podhala

MATEUSZ PLUTA (LUBAŃ MANIOWY)

Zdaniem wielu to był sezon życia „Plutiego”. Trudno się nie zgodzić. Jak nie strzelał bramki to asystował. I na ogół robił to w bardzo efektowny sposób.

PATRYK DUDA (LUBAŃ MANIOWY)

Stały bywalec naszej „11”, ale zapracował sobie na to swoją postawą na boisku. Po raz kolejny potwierdził to z czego jest znany: nieszablonowość. Ta cecha sprawia, że jego poczynania na boisku ogląda się z wielką przyjemnością.

PATRYK SERAFIN (NKP PODHALE NOWY TARG)

Słabsza końcówka sezonu nie może wpłynąć na całokształt oceny. 11 zdobytych goli w 3 lidze pokazuje jaki potencjał drzemie w tym zawodniku.

SZYMON MAJERAN (WIERCHY RABKA)

Kolejny transferowy strzał w „dziesiątkę” działaczy z Rabki. Szalenie ambitny chłopak. Przebojowy w swoich poczynaniach na murawie.

GRZEGORZ PŁATEK (PODHALE NOWY TARG)

Jesień w jego wykonaniu lepsza niż wiosna, ale zdecydowanie najlepszy zawodnik sezonu jeżeli chodzi o Podhale. Gracz który indywidualną akcją potrafi rozstrzygnąć losy spotkania.

DAMIAN MRÓWKA (LUBAŃ MANIOWY)

Zdecydowanie jeden z najważniejszych zawodników formacji ofensywnej Lubania. Instynkt snajpera na ogół go nie zawodzi. Doskonale potrafi się znaleźć w polu karnym przeciwnika, ale i soczyście przymierzyć z dystansu.

LUCJAN KLISIEWICZ (WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA)

Na czwartoligowe warunki snajper co się zowie! Potrafił seryjnie zdobywać gole. Umiejętnie potrafi wykorzystywać swoje warunki fizyczne. Gra głową to jeden z jego największych atutów.

******

ODKRYCIE SEZONU

JAN CHLIPAŁA (LUBAŃ MANIOWY)

Z rezerwowego z czasem stał się zawodnikiem, który stanowił jeden z filarów defensywy Lubania. „Zadaniowiec” potrafi doskonale realizować postawione przed nim założenia.

******

TRENER SEZONU

SEBASTIAN ŚWIERZBIŃSKI (WIERCHY RABKA)

Doskonale odnalazł się w roli trenera po tym jak rok temu skończył z graniem. Spokojnie osiągnął cel jaki przed nim postawiono w Rabce, a jakim było utrzymanie w gronie czwartoligowców. Bardzo konsekwentny w swoich działaniach. Odporny na krytykę. Potrafi szybko zdobyć zaufanie zawodników.

******

DRUŻYNA SEZONU

LUBAŃ MANIOWY

Drugie miejsce na koniec sezonu w rozgrywkach grupy wschodniej IV ligi to jeden z najlepszych wyników w ponad 70 letniej już historii klubu. Bilans tego sezonu to 22 zwycięstwa, 10 porażek i 2 remisy. Maniowianie na swoim boisku zbudowali prawdziwą twierdzę. Przez blisko rok byli na nim niepokonani. Drużyna grająca bardzo ofensywną piłkę, co sprawia że na meczach z jej udziałem nie ma nudy.

No Comment.

Reklama

Partnerzy