Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Policjanci, strażak i ratownicy uratowali życie mężczyźnie dzięki skutecznie przeprowadzonej reanimacji

Dnia: piątek 10 czerwca 2022, Autor: Maciej Zubek

Tatrzańscy policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nagle stracił przytomność. Dzięki skutecznie przeprowadzonej reanimacji wspólnie ze strażakiem OSP i przybyłymi niebawem ratownikami medycznymi przyczynili się do uratowania życia mężczyźnie.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem pełniąc służbę w rejonie odbywającego się koncertu na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem zostali wezwani do mężczyzny, który nagle stracił przytomność. Z przekazanej informacji wynikało, że mężczyzna najprawdopodobniej źle się poczuł i nagle osunął się na ziemię.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, przypadkowe osoby już udzielały pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Policjanci, monitorując jego funkcje życiowe, zauważyli, że przestał również oddychać. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, na bieżąco przekazując dyżurnemu informacje o zmieniającym się stanie 71-latka.

Do akcji przyłączył się również strażak z OSP Kościelisko z towarzyszącą mu kobietą. Policjanci i strażak naprzemiennie prowadzili resuscytację jednocześnie informując o sytuacji dyspozytora pogotowia ratunkowego. Niebawem na miejsce dotarła karetka pogotowia, a ratownicy medyczni przejęli dalszą resuscytację. Nieprzytomny mężczyzna, o którego życie walczyli policjanci, ratownicy i postronne osoby wczoraj odzyskał przytomność w zakopiańskim szpitalu.

Dzięki skutecznie przeprowadzonej akcji reanimacyjnej mężczyzna przeżył. Ta sytuacja pokazuje jak niezwykle ważne są pierwsze minuty na podjęcie działań. Pierwsze 4 minuty są bezcenne. Kiedy ustaje praca serca, w czasie około 4-5 minut dochodzi do poważnego uszkodzenia mózgu.

Źródło: KPP Zakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy