Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Policjanci z Zakopanego z darami dla uchodźców

Dnia: środa 16 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

Wobec dramatycznych wydarzeń w Ukrainie i napływających na Podhale uchodźców wojennych, tatrzańscy policjanci zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób z zakopiańskiej komendy, zebrano sporą ilość najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców. We środę popołudniu tatrzańscy policjanci i pracownicy policji przekazali żywność z długim terminem ważności, słodycze dla dzieci, środki czystości i higieny osobistej, buty i odzież dziecięcą, zabawki, a także artykuły papiernicze (malowanki, kredki, zeszyty, bloki rysunkowe, farby itp.). Wszystko to trafiło do Ośrodka Wypoczynkowego Dafne przy ul. Jagiellońskiej w Zakopanem.

Na chwilę obecną przebywa tam około 120 uchodźców z Ukrainy. Dla większości osób jest to punkt tymczasowy, zanim ruszą w dalszą drogę, ale są i tacy, którzy być może zostaną pod Tatrami na dłużej. Policjanci zapowiadają kolejne zbiórki wiedząc, że pomoc pokrzywdzonym działaniami wojennymi jest teraz bardzo potrzebna.

Równocześnie swoją zbiórkę prowadzą policjanci z Międzynarodowego Stowarzyszania Policji IPA Region Zakopane https://www.facebook.com/IPA-Zakopane-557401227939970/

Źródło: KPP Zakopane/R.W

No Comment.

Reklama

Partnerzy