Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Polski Ład w Małopolsce: sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Wilkowisku oddana do użytku!

Dnia: czwartek 28 września 2023, Autor: Redaktor

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilkowisku w Gminie Jodłownik mogą już korzystać z nowej sali gimnastycznej. Obiekt powstał dzięki Rządowemu Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Budowa sali gimnastycznej w Wilkowisku nie byłaby możliwa bez środków z Rządowego Funduszu Polski Ład. Na ten cel z Funduszu przeznaczono 2 mln zł!

Na uroczystym oddaniu obiektu do użytku obecni byli wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka, lokalni samorządowcy, uczniowie oraz rodzice.

Za rządów PO-PSL ta szkoła miała być zlikwidowana. Dziś oddaliśmy do użytku Halę Sportową przy Szkole Podstawowej w Wilkowisku w Gminie Jodłownik wybudowaną dzięki środkom z Funduszu Polski Ład i wręczyliśmy laptopy uczniom IV klasy SP. Gratuluję Uczniom i Rodzicom, Pani Dyrektor i Panu Wójtowi, wszystkim Nauczycielom i mieszkańcom Gminy. Prawo i Sprawiedliwość zawsze będzie Was wspierać – napisał na swoim profilu na Facebook’u Terlecki.

Inwestycje w infrastrukturę sportową to inwestycje w przyszłość naszej młodzieży i naszego narodu. Dzięki nowej sali gimnastycznej dajemy szanse na rozwój i sukces naszym przyszłym mistrzom. To inwestycja w zdrowie, edukację i integrację społeczną – powiedział wiceminister Siarka.

No Comment.

Reklama

Partnerzy