Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

 „Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!” DKMS w Białce Tatrzańskiej! 

Dnia: czwartek 11 sierpnia 2022, Autor: Maciej Zubek

W niedzielę 14 sierpnia podczas Sport & Fun Festival w Białce Tatrzańskiej odbędzie się rejestracja Potencjalnych Dawców Fundacji DKMS.

Każdy chętny, spełniający kryteria (np. dobry, ogólny stan zdrowia) będzie mógł skorzystać z pomocy wolontariuszy i zarejestrować się w potencjalnej bazie dawców. 

Już 10 tysięcy Dawców z bazy Fundacji DKMS dało Pacjentom z Polski i całego świata szansę na nowe, zdrowe życie. Pokonanie choroby jakim jest nowotwór krwi wymagało pomocy Dawcy niespokrewnionego. To 10 tysięcy szans na życie, danym chorym czekającym na przeszczepienie szpiku i wyjątkowa liczba! Za każdą z historii tych Dawców stoi Pacjent, który dostaje nadzieję na powrót do zdrowia, a także historia jego rodziny, bliskich i całego otoczenia, które wspiera go w walce z chorobą. 

Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego.

Misją Fundacji DKMS jest walka z nowotworami krwi. Dlatego nieustannie pracujemy, aby przekonać jak najwięcej osób do zostania potencjalnym Dawcą szpiku.

Co 40 minut ktoś w Polsce dowiaduje się, ze choruje na nowotwór krwi lub inną chorobę układu krwiotwórczego. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku od zgodnego Dawcy. Tylko 25% osób zakwalifikowanych do przeszczepienia znajdzie pomoc w swojej rodzinie, 75% Pacjentów potrzebujących transplantacji szpiku musi liczyć na pomoc Dawcy niespokrewnionego. W tej chwili, aż co piąty polski Pacjent nie znajduje swojego „bliźniaka genetycznego” i nie ma szans na przeszczepienie. Nadzieją dla tych osób mogą być tylko nowo zarejestrowani potencjalni Dawcy. Im większa baza Dawców, tym większa szansa, że wśród zarejestrowanych osób znajdzie się zgodny Dawca.

Bezbolesna rejestracja jako potencjalny dawca szpiku i komórek macierzystych polega na:

-przejściu wstępnego wywiadu medycznego,

-pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka,

-wypełnieniu formularza rejestracyjnego z podstawowymi danymi osobowymi.

Nasi wolontariusze z Podhala zachęcają odwiedzających festiwal do zostania dawcą szpiku – chętnych zapraszają do stoiska DKMS w niedzielę, w czasie których odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości oraz pomogą w procesie rejestracji.

Szczegóły wydarzenia na stronie:

https://www.facebook.com/sportfunfestival/

Opr. K.L

No Comment.

Reklama

Partnerzy