Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Ponad 300 funkcjonariuszy strzegło porządku podczas nocy sylwestrowej w Zakopanem

Dnia: sobota 1 stycznia 2022, Autor: Paweł Budzyk

Ponad 300 policjantów z całej małopolski było zaangażowanych w operację policyjną „SYLWESTER 2021”. Wspierali ich także funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, Strażacy Miejscy oraz druhowie Straży Pożarnej. W powiecie tatrzańskim od 18.00 do 3.00 odnotowano, aż 107 różnego typu interwencji.

Znaczne siły policyjne zgrupowane zostały bezpośrednio w rejonie sceny na Równi Krupowej jak i centrum Zakopanego. W zabezpieczeniu imprezy oraz utrzymaniu porządku w powiecie wspierali nas Strażnicy Ochrony Kolei, Strażnicy Miejscy, druhowie Straży Pożarnej oraz liczna służba ochrony. W kulminacyjnym momencie przed sceną znajdowało się około 14 tysięcy osób natomiast na Równi Krupowej dodatkowo bawiło się blisko 25 tysięcy osób. Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń.” – czytamy w poście na Facebook’u zakopiańskiej Policji.

Funkcjonariusze interweniowali również w innych miejscach Zakopanego, gdzie dochodziło do licznych awantur i bójek. Zgłoszenia nasiliły się po godzinie 1.00, kiedy zakończył się koncert na Równi Krupowej.

W powiecie tatrzańskim od 18.00 do 3.00 odnotowaliśmy, aż 107 różnego typu interwencji. Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a innych przypadkach zatrzymywali do wytrzeźwienia ratując przed wyziębieniem. Niestety nie obyło się od nałożenia 21 mandatów karnych, skierowania 3 wniosków o ukaranie do sądu oraz zatrzymaniu kilku osób. Podejrzane są m.in o: znieważenie i atak wobec interweniujących policjantów, posiadanie substancji zabronionych, jazdę w stanie nietrzeźwości, bójki i uszkodzenia ciała.” – informuje zakopiańska Policja

„Reasumując kilkanaście zatrzymanych osób, ponad sto interwencji, poszkodowany policjant i fałszywy alarm o podłożonym ładunku podczas koncertu to bilans tylko kilku godzin sylwestrowej nocy. Do wczesnych godzin porannych policjanci podejmowali kolejne liczne interwencje wobec mocno pijanych i agresywnych sylwestrowiczów, którzy wszczynali burdy w centrum Zakopanego, ale i w innych miejscowościach powiatu tatrzańskiego.” – czytamy w podsumowaniu

Źródło: KPP w Zakopanem

No Comment.

Reklama

Partnerzy