Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Ponad 43 mln zł na drogi w naszym regionie! Poznaj wyniki naboru Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Dnia: czwartek 17 lutego 2022, Autor: Aneta Opyd

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to realne wsparcie na budowę nowych tras na Podhalu! Nowa infrastruktura drogowa na szczeblu lokalnym przyczyni się do bezpieczeństwa mieszkańców powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego, szybszego czasu dojazdu, a także zapewni nowe miejsca pracy i możliwości dla biznesu. 

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki naboru na inwestycje drogowe w gminach i powiatach w całej Polsce.

Nowe inwestycje na Podhalu

Ponad 10 mld złotych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostało już przeznaczonych na rozbudowę lub modernizację 14 tys. km dróg w latach 2019-2021 r. w całym kraju. To dzięki tym funduszom w powiatach tatrzańskim i nowotarskim udało się:

  • zrealizować budowę nowego bezkolizyjnego skrzyżowania na ul. Oswalda Balzera – w rejonie Chłabówki Górnej – 2021. Inwestycja powstała przy współpracy powiatu tatrzańskiego i miasta Zakopane. Całkowity koszt inwestycji to 2 mln 267 tys. zł. Z tego 1,8 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie więc sięga 80 proc. kosztów inwestycji. 
  • przebudować przejście dla pieszych na ul. Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Krzywej do ul. Kilińskiego w miejscowości Nowy Targ Gmina Miasto Nowy Targ – 2021. Zadanie dofinansowano z państwowych funduszy celowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych. Wartość dofinansowania wyniosła 200 tys. zł.

To jednak nie koniec inwestycji drogowych w naszym regionie! Już teraz otrzymaliśmy kolejne pieniądze na inwestycje w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Koszty są pokrywane aż do 80% wysokości, w kwocie do 30 mln zł.

Jak to wygląda w praktyce? Na Podhalu zostaną zrealizowane m.in.:

  • Budowa mostu na Białce w Trybszu i przebudowie półkilometrowego odcinka drogi stanowiącego najazdy na obiekt. Inwestycja otrzymała dofinansowanie wynoszące połowę wartości zadania, tj. prawie 6,7 mln zł
  • Remont drogi gminnej w gminie Kościelisko – Zagrody Witowskie – Dworska. Dofinansowanie wyniosło ponad 1,8 mln zł. 
  • Gmina Bukowina Tatrzańska otrzymała ponad 3,3 mln zł na remont drogi gminnej w miejscowości Rzepiska.

Łączne wsparcie w naszym regionie to ponad 43 mln zł! Nowe i odnowione drogi to więcej niż komfort podróżowania – to lepsze perspektywy życia mieszkańców i impuls rozwojowy dla firm z Podhala.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

W ramach Funduszu środki przeznaczane są m.in. na:

  • drogi gminne i powiatowe;
  • mosty;
  • obwodnice;
  • działania poprawiające bezpieczeństwo pieszych.

Program kompleksowo odpowiada na potrzeby związane z drogami na poziomie lokalnym. Ich brak bądź nieodpowiedni stan to bariera dla rozwoju regionu. Dobre drogi mają pozytywny wpływ na aktywność gospodarczą, przyciągają inwestorów i zwiększają konkurencyjność regionu.

No Comment.

Reklama

Partnerzy