Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Ponad 6 mln zł na termomodernizację budynków Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.

Dnia: wtorek 10 maja 2022, Autor: Maciej Zubek

Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚIGW Artur Michalski i Prezes Zarządu spółki „Szpital Miejski w Rabce-Zdroju” sp. z o. o. Witold Latusek podpisali umowę na dofinansowanie zadania „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej budynków Spółki „Szpital Miejski w Rabce-Zdroju”.

Wartość dofinansowania 6.075.143,00 zł. To jeden z głównych elementów planowanych generalnych remontów budynków Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju. Pozyskana dotacja zostanie przeznaczona na termomodernizację 5 budynków szpitala o łącznej powierzchni użytkowej 4096,76 m2.

W ramach przedsięwzięcia zostaną docieplone ściany zewnętrzne i stropodachy, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. Modernizacji ulegną systemy ogrzewania budynków (montaż gazowych pomp ciepła, wymiana instalacji i zaworów), podgrzewania ciepłej wody użytkowej, wymiana instalacji oświetlenia. W czterech budynkach zostaną zamontowane systemy inteligentnego zarządzania energią BMS oraz ogniwa fotowoltaiczne o łącznej mocy 56,93 MWh/rok.

Bardzo się cieszę z podpisanej dzisiaj umowy – powiedział prezes zarządu spółki Witold Latusek. Podpisanie tej umowy przesądza decyzję i rozpoczęciu przebudowy i generalnych modernizacji budynków szpitala. W pierwszej kolejności będą to prace związane z 2 pawilonami przy ul. Słonecznej 3. W drugiej kolejności rozpoczniemy skomplikowany logistycznie proces modernizacji budynku głównego szpitala. Bardzo dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do podpisania dzisiejszej umowy. Szczególnie chciałbym podziękować Panu Prezesowi Michalskiemu i Panu Posłowi Arkadiuszowi Mularczykowi, którzy bardzo aktywnie i merytorycznie wsparli starania szpitala o pozyskanie tych środków. Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie senatora Bogdana Pęka. Wierzę, że efekt końcowy tych prac będzie dla wszystkich źródłem satysfakcji z właściwego wykorzystania środków publicznych. Dla Szpitala będzie to milowy krok w jego rozwoju i dostosowanie do standardów XXI wieku – dodał Witold Latusek.

źródło: Szpital Miejski Rabka Zdrój.

No Comment.

Reklama

Partnerzy