Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Porażka Podhala w ostatnim meczu sparingowym

Dnia: sobota 29 lipca 2023, Autor: Maciej Zubek

Piłkarze Podhala Nowy Targ w ostatnim meczu sparingowym przed startem sezonu 2023/2024 w rozgrywkach 3 ligi przegrali w Nowym Sączu z drugoligowym zespołem Sandecji.

W szeregach zespołu z Nowego Sącza oglądaliśmy zawodników, którzy nie zagrali, lub zagrali szczątkowe minuty w piątkowym ligowym meczu ze Skrą Częstochowa.

Z kolei trener Szymon Szydełko poza kontuzjowanym Grzegorzem Płatkiem dał zagrać wszystkim zawodnikom z kadry jaką dysponuje. Szkoleniowiec nowotarżan przyglądał się także czwórce zawodników testowanych.

Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 51. minucie. Arbiter spotkania dopatrzył się zagrania faul jednego z obrońców Podhala we własnym polu karnym i „jedenastkę” na bramkę dla Sandecji zamienił Kwietniewski.

Przede wszystkim chciałem podziękować zespołowi Sandecji, który w ostatnim momencie zgodził się zagrać z nami ten mecz kontrolny, bo po rezygnacji Rekordu Bielsko Biała znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Zmierzyliśmy się z bardzo dobrym przeciwnikiem, na bardzo dobrze przygotowanym boisku. Mecz już przypominał spotkanie ligowe. Myślę że mógł się podobać. Był szybki, był w nim dużo walki. My, choć przegraliśmy, to myślę że pokazaliśmy że jesteśmy na dobrej drodze by na ten pierwszy mecz sezon być optymalnie przygotowanym. Było sporo momentów w których utrzymywaliśmy się przy piłce i z tego jestem bardzo zadowolony, bo ostatnio kładliśmy na to duży nacisk. Zostały nam jeszcze ostatnie szlify. Mamy też kilka dni aby dopiąć sprawy personalne i myślę że będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy gotowi do ligi – ocenił trener Podhala, Szymon Szydełko.

Sandecja Nowy Sącz – NKP Podhale Nowy Targ 1:0 (0:0)

1:0 Kwietniewski 51 z karnego.

Sandecja: Tokarz (41 Krzysztofek) – Szufryn, Rutkowski, Ganiec, Nawotka, Galara, Kwietniewski, Popiela (54 Żarnowski), Stankiewicz (41 Smajdor), Mas (60 Ziemnik), Orzeł (60 Podgórski)

Podhale: testowany (46 Styrczula) – Porębski (60 Hajdara), Kawula (60 Nakrosius), Chmelenko (60 Bocheńczak) – Michota (46 testowany), testowany (60 Purcha), Karmański (60 Tymosiak), testowany, Rubiś – Niedziałkowski (60 Antkowiak), Ustupski (60 Plewa).

No Comment.

Reklama

Partnerzy