Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Posiedzenie Rad Powiatowych

Dnia: środa 19 października 2022, Autor: Maciej Zubek

W sali obrad Starostwa Powiatowego w Nowym Targu odbyło się posiedzenie Rad Powiatowych – Powiatu Nowotarskiego i Powiatu Tatrzańskiego Izby Rolniczej Województwa Małopolskiego.

W posiedzeniu Rad Powiatowych uczestniczyli zaproszeni goście:

  • Pan Bogusław Waksmundzki – Wicestarosta Nowotarski
  • Pani Małgorzata Gurgul – Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Nowym Targu
  • kierownicy Biur Powiatowych ARiMR – Maciej Tylka i Janusz Pawlikowski

Obrady prowadził Stanisław Łuszczek – Przewodniczący Rady IR w Zakopanem. W spotkaniu brali udział delegaci z obu powiatów.

Wicestarosta Bogusław Waksmundzki omówił sprawy bieżące powiatu – objęcie patronatem powiatu nowotarskiego Matki Bożej Ludźmierskiej. Przytoczył wypowiedź arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – “Kiedy dzisiaj uroczyście został ogłoszony dekret Stolicy Apostolskiej pozwalający na to, żeby Matka Boża Ludźmierska mogła być patronką powiatu nowotarskiego i wszystkich okolicznych jednostek samorządowych, to w jakiejś mierze przekazana została temu powiatowi nowotarskiemu władza w postaci berła Królowej Podhala. Nie po to, by władza świecka przejmowała uprawnienia władzy kościelnej. Przecież nikomu to do głowy nie przychodzi. Tu chodzi o zrozumienie, że Pani Ludźmierska staje się panią serc ludzi tu mieszkających, także w wymiarze ich rzeczywistości świeckiej i doczesnej   po to, aby ci którzy dźwigają i będą na swoich barkach dźwigać odpowiedzialność za życie samorządowe tej ziemi, podejmowali ten rys humanizmu chrześcijańskiego . Właściwie rozumiana władza jest służbą na rzecz lokalnej społeczności.”

Powiat nowotarski wsparł inicjatywę utrzymania Wystawy Zwierząt w Ludźmierzu, która wpisuje się w kalendarz imprez ogólnopowiatowych.

Pan Maciej Tylka – kierownik Biura Powiatowego ARiMR przedstawił sprawy bieżącej kontroli na terenie powiatów i kwestie kontaktów przez internet rolników.  

Prezes Zarządu Małopolskiej Izby Rolniczej Ryszard Czaicki – przedstawił prace Zarządu Małopolskiej Izby Rolniczej.

mat. prasowy

No Comment.

Reklama

Partnerzy