Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

„Posprzątaj z nami Małopolskę na wiosnę 2022 !”

Dnia: środa 30 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

Powiat Nowotarski w ramach realizacji projektu Life Ekomałopolska dla klimatu przystąpił do akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę na wiosnę 2022 !”.

Coraz więcej mieszańców naszego regionu zyskuje wiedzę, jak szkodliwe jest zaśmiecanie terenów zielonych, w tym szlaków turystycznych. Każda pozostawiona na poboczu czy w zaroślach butelka czy resztki kanapki to nie tylko negatywne wrażenie estetyczne, ale również realne zagrożenie dla żyjących dziko zwierząt. Dlatego tak ważne jest uświadamianie Małopolanom, że nie żyjemy w próżni i każde nasze zachowanie ma wymierne skutki dla środowiska. Potrzebna jest również zachęta i motywacja do działania i tego ostatniego, mam nadzieję, nie zabraknie podczas tegorocznej akcji sprzątania – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron

W ramach akcji Powiat Nowotarski realizuje kampanię informacyjno – edukacyjną pod hasłem: „Czysty Powiat Nowotarski”, do której włączyły się szkoły prowadzone przez Powiat. Teren do zbiórki śmieci został wyznaczony indywidualnie przez szkoły. W sumie do udziału w akcji zgłosiło się ok. 800 uczniów. Przed przystąpieniem do wspólnego zbierania odpadów pozostawionych na terenach leśnych, czy też na terenie miasta i gmin, uczniowie wysłuchają prelekcji wygłoszonych przez pracowników Parków Narodowych: Pienińskiego, Babiogórskiego, Gorczańskiego oraz przez pracowników Nadleśnictwa Nowy Targ.

Zachęcamy mieszkańców Powiatu Nowotarskiego do włączenia się w to wydarzenie i wysprzątania swoich posesji, chodników, rowów przydrożnych itp. wokół swojego miejsca zamieszkania. Jeszcze nigdy środowisko nie potrzebowało naszej pomocy tak bardzo jak teraz. A ponieważ wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków i od lokalnej społeczności, dlatego naszymi działaniami chcemy zainspirować mieszkańców Powiatu do wyjścia na wiosnę w plener i posprzątania swojej najbliższej okolicy.

Wiosna to czas odnawiania się przyrody i początek nowego życia. Dołączmy więc do zmian na lepsze, dbając o lokalną przyrodę i otoczenie wokół nas.

No Comment.

Reklama

Partnerzy