Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Powiat Nowotarski wyróżniony na gali „Fundusze z Kulturą”

Dnia: środa 6 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

W Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski podczas gali „Fundusze z Kulturą” wręczył laureatom plebiscytu „Fundusze Europejskie są w Małopolsce” symboliczne statuetki.

Wśród wyróżnionych znalazły się trzy projekty powiatowe:

  • „Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych w branży mechanicznej i górniczo-hutniczej w Powiecie Nowotarskim” realizowany od roku 2017. Jego jest Powiat Nowotarski, a realizatorem – Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu.

oraz aż dwie inwestycje Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu:

  • „Zapewnienie opieki koordynowanej w zakresie kardiologii Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu dla mieszkańców Subregionu Podhalańskiego
  • „Kompleksowa termomodernizacja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu z wykorzystaniem technologii OZE”

Nasze dzisiejsze spotkanie jest okazją do podsumowania naszej współpracy, przede wszystkim realizowanych projektów, przy pomocy funduszy europejskich. Małopolska ciągle się zmienia. Wystarczy wybrać się w dalszy teren, w te mniejsze wspólnoty, zarówno obejścia domów, ale też infrastruktura drogowa,  społeczna. To naprawdę ogromne zmiany, które upiększają nasz region i z tego należy się cieszyć  – powiedział marszałek Witold Kozłowski. 

Dziękując za odwagę w sięganiu po unijne wsparcie i profesjonalizm w realizacji nowatorskich projektów marszałek Kozłowski podkreślił, iż sukces laureatów Plebiscytu jest także sukcesem Małopolski i Małopolan.

Pamiątkowe statuetki odebrało 30 laureatów Plebiscytu na najlepsze lokalne przedsięwzięcia realizowane z pomocą Funduszy Europejskich. To najcenniejsze z nagród, jakie można otrzymać, bo przyznawane za sprawą głosów oddanych przez mieszkańców regionu.

Statuetkę za projekt „Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych w branży mechanicznej i górniczo-hutniczej w Powiecie Nowotarskim” odebrał z rąk Marszałka Urzędujący Członek Zarządu Karol Skrzypiec. Z kolei statuetkę za projekty zrealizowane w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu odebrała w imieniu Dyrektora Szpitala Marka Wierzby Kierownik Działu Funduszy Zewnętrznych Anna Gajda.

Źródło: UMWM www.małopolska.pl

Zdjęcia: Autor: Biuro Prasowe UMWM, AP

No Comment.

Reklama

Partnerzy