Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prace na rondzie Spyrkówka w Zakopanem dobiegają końca

Dnia: wtorek 7 listopada 2023, Autor: Maciej Zubek

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w najbliższy czwartek i piątek będzie kładziona ostatnia, ścieralną warstwę asfaltu na rondzie budowanym na skrzyżowaniu ul. Kasprowicza i Spyrkówka w Zakopanem.

Prace będą prowadzone na odcinku ok. 300 m, poza samym rondem obejmą też część ul. Kasprowicza (DK47) i fragment ul. Spyrkówka. Roboty potrwają od 9 do 17, w tym czasie obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Wjazd na ul. Spyrkówka od strony ul. Kasprowicza będzie zamknięty.

W przyszłym tygodniu ułożona zostanie ostatnia warstwa asfaltu na „ślepym” wlocie ronda od strony torów kolejowych. Te prace nie będą powodowały konieczności wprowadzenia ruchu wahadłowego.

Po położeniu ostatniej warstwy asfaltu GDDKiA będzie montować znaki drogowe i barierki, prowadzić ostatnie prace brukarskie i wykończeniowe oraz porządkować teren. Oznakowanie poziome wykonane zostanie za kilka tygodni, ze względów technologicznych, z racji tego że nie można go malować od razu po położeniu asfaltu.

Budowa nowego ronda to inwestycja o wartości ponad 9,5 mln zł. W jej ramach powstają chodniki, ścieżki rowerowe i dwie zatoki autobusowe. Przebudowanych zostało 10 zjazdów z drogi krajowej. Inwestycja poprawi płynność ruchu i bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Nowe rondo będzie miało cztery zjazdy. Jeden z nich będzie prowadził do planowanej, nowej drogi gminnej. Rondo powstaje na podstawie porozumienia GDDKiA z gminą Zakopane. Samorząd sfinansował przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a GDDKiA realizuje i finansuje roboty budowlane.

Budowa zaczęła się w listopadzie 2022 r. Zakończenie inwestycji planowane jest w kwietniu 2024 r.

No Comment.

Reklama

Partnerzy