Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Pracowita “majówka” dla ratowników TOPR

Dnia: poniedziałek 2 maja 2022, Autor: Maciej Zubek

Zaczęło się się w piątek wieczorem. Ratownicy prowadzili poszukiwania kobiety, która po zmroku utknęła w trudnym terenie w rejonie Goryczkowej Czuby.

Po namierzeniu poszkodowanej przy pomocy drona, udało się sprowadzić ją do Doliny Kondratowej. Działania zakończyły się o godzinie 4 rano. W sobotę na prośbę Policji Ratownicy przy pomocy psów oraz dronów pomagali w poszukiwaniach kobiety, której zaginięcie zgłosiła jej rodzina. Tuż przed zmrokiem przy pomocy śmigłowca ewakuowano 3 osobową grupę turystów, która utknęła w stromych śniegach w rejonie Goryczkowej Czuby i nie była w stanie bezpiecznie zejść w dół. W niedzielę Ratownicy pomagali turystom z urazem kończyn w Dolinie Kościeliskiej oraz na Wiktorówkach. Ponadto przy pomocy śmigłowca ewakuowano parę turystów ze Szpiglasowej Przełęczy, która nie poradziła sobie z trudami wycieczki.Na nadchodzące dni prognozowane są opady deszczu, a wysoko w górach śniegu.

W wyższych partiach Tatr panują w pełni zimowe warunki wymagające użycia zimowego sprzętu oraz lawinowego ABC. Na nadchodzącą dobę TOPR ogłosił II stopień zagrożenia lawinowego.

Apelujemy o umiejętny dobór tras wycieczek do panujących warunków i umiejętności.

źródło: TOPR

No Comment.

Reklama

Partnerzy