Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prawie 200 km/h przy ograniczeniu do 90!

Dnia: wtorek 18 stycznia 2022, Autor: Maciej Zubek

Mężczyzna kierujący audi „wpadł” policjantom z nowotarskiej grupy SPEED. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 102 km/h kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 500 złotych.

Policjanci z nowotarskiej grupy SPEED każdego dnia zwracają uwagę na niebezpieczne zachowania na drogach, w tym na wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. W czwartek tj. 13 stycznia br. w południe w miejscowości Chyżne, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który jechał z prędkością 192 km/h przy dopuszczalnej prędkości 90 km/h. Mężczyzna za przekroczenie dozwolonej prędkości o 102 km/h, został ukarany mandatem karnym zgodnie z nowym taryfikatorem w kwocie 2 500 złotych.

Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy lekceważą przepisy. W ubiegłym roku policjanci z grupy SPEED na terenie powiatu nowotarskiego skontrolowali 2 837 pojazdów, ujawnili 3 027 wykroczeń, z czego 2 518 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali 171 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego.  

No Comment.

Reklama

Partnerzy