Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prelekcje funkcjonariusza Placówki SG w Zakopanem w nowotarskich szkołach

Dnia: piątek 9 grudnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, st. chor. SG Zbigniew Krzysztofek przeprowadził prelekcje w nowotarskich szkołach. Wykładu wysłuchała młodzież z I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Konfederacji Tatrzańskiej w Nowym Targu.

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Konfederacji Tatrzańskiej tematem prelekcji była specyfika służby na południowym odcinku granicy RP oraz ogólne warunki służby w Straży Granicznej. Zaprezentowano również wyposażenie funkcjonariuszy Straży Granicznej, jakim na co dzień podczas służby się posługują. Dzieci chłonęły  wiadomości przekazywane przez starszego chorążego SG, a możliwość dotknięcia broni, założenia kamizelki kuloodpornej i nie tylko, sprawiła im wielką frajdę i wprowadziła w zachwyt.

Uczniowie klasy IIIa wysłali laurkę z życzeniami dla delegowanych funkcjonariuszy.

Natomiast w I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego przeprowadzono dla wszystkich klas maturalnych (około 250 osób) prelekcję dotyczącą handlu ludźmi. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się na co zwrócić uwagę podczas wyjazdu za granicę oraz przy próbie podjęcia pracy, aby nie stać się ofiarą handlu ludźmi. Prezentacja połączona była z wykładem oraz materiałami filmowymi. Omówione zostały także kwestie aktualnej sytuacji migracyjnej na granicy wschodniej oraz warunki, jakie trzeba spełniać, aby wstąpić w szeregi Straży Granicznej. Młodzież wykazała duże zainteresowanie tematem i słuchała wykładu z zaciekawieniem.

No Comment.

Reklama

Partnerzy