Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza na na najbliższe dni (21-26.12.2021)

Dnia: poniedziałek 20 grudnia 2021, Autor: Anna Zubek

Może dla niektórych wydawać się to zaskoczeniem, ale wczoraj w wielu miejscach Polski przechodziły burze. Grzmiało również w naszym regionie, m.in w okolicach Krakowa, Bochni i Limanowej. Aktywność elektryczna zjawisk była imponująca. Pamiętajmy, że burze mogą występować cały rok, nawet zimą, choć zdarza się to rzadko. Jeśli przy śnieżycy, dodatkowo pojawiają się wyładowania, mówimy o burzy śnieżnej. Z takim zjawiskiem mieliśmy wczoraj do czynienia. To tyle tytułem wstępu i wyjaśnienia, teraz przejdźmy do prognozy obejmującej dalszą część tygodnia.

WTOREK (21.12)

Pierwszy dzień astronomicznej zimy przyniesie zarówno momenty słoneczne, jak i bardziej pochmurne. Wtedy też możliwe są przelotne opady śniegu, szczególnie na Pogórzu, ale z każdą godziną padać będzie coraz mniej. To będzie mroźny dzień. Odnotujemy ok. -6/-4°C na terenach wyżynnych i podgórskich, do ok. -3/-2°C na pozostałym obszarze. Wiatr powieje z północnego zachodu umiarkowanie, okresami dość mocno, co zwiększy odczucie chłodu.

ŚRODA (22.12)

Noc z wtorku/środę bardzo mroźna, szczególnie w obszarach podgórskich, gdzie temperatura obniży się do ok. -11/-13°C, a w kotlinach nawet do -15/-17°C. W ciągu dnia ociepli się do maksymalnie -6/-4°C na Pogórzu i -3/-2°C w pozostałej części regionu. Dzień zapowiada się na ogół bez opadów i dość pogodnie. Wiatr się uspokoi, powieje słabo z kierunków zachodnich.

CZWARTEK (23.12)

Uwaga! Noc ze środy/czwartek w trakcie rozpogodzeń, przyniesie na południu regionu spadki temperatury do ok. -15°C a w kotlinach niewykluczone, że nawet do ok. -20°C. W ciągu dnia odnotujemy maksymalnie ok. -4/0°C. Padać raczej nie powinno, ale chmur na niebie może być sporo. Wiatr zacznie zmieniać kierunek na południowy i w Beskidach powieje nieco mocniej.

WIGILIA I BOŻE NARODZENIE (24-26.12.2021)

Jeśli mieliście nadzieję na zimowe święta, to niestety trzeba będzie chyba obejść się smakiem. Wiele wskazuje bowiem na to, że Wigilia, oraz Boże Narodzenie upłyną w towarzystwie sporego ocieplenia. W piątek ponadto możliwe są opady różnego typu. Więcej szczegółów podam w kolejnych dniach, bowiem sytuacja nie jest jeszcze do końca jasna, ponieważ nad Polską przebiegnie granica srogiej zimy i dużego ciepła.

No Comment.

Reklama

Partnerzy