Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza na nadchodzący tydzień (11-17.04.2022)

Dnia: niedziela 10 kwietnia 2022, Autor: Anna Zubek

Kończący się tydzień przyniósł nam typową dla kwietnia przeplatankę pogodową, ale dominowały w niej chłodniejsze momenty. W zasadzie tylko na dwa dni zrobiło się cieplej. W nadchodzącym tygodniu szykuje nam się prawdziwa eksplozja wiosny. Czy potrwa ona długo i czy utrzyma się do świąt? Tego dowiecie się czytając do końca poniższą prognozę.

PONIEDZIAŁEK (11.04)

Pierwszy dzień nowego tygodnia nie przyniesie jeszcze żadnych zmian w pogodzie. Oznacza to, że obok momentów ze słońcem pojawią się też i takie, kiedy zbierze się więcej chmur z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej, a na Podhalu również śniegu. Temperatura nie zachwyci i wyniesie maksymalnie ok. 5/8°C. Dodatkowo odczucie chłodu spotęguje chwilami silniejszy wiatr z północnego zachodu i zachodu. W nocy z pon/wt przy rozpogodzeniach możliwe przymrozki do ok. -3/-1°C, a w kotlinach górskich do ok. -5°C.

WTOREK (12.04)

We wtorek w końcu pogoda się poprawi. Nigdzie nie powinno padać i pokaże się sporo słońca. Zacznie też napływać cieplejsze powietrze, w związku z czym temperatura maksymalna sięgnie ok. 10/13°C. Uspokoi się również wiatr, który powieje słabo ze zmiennych kierunków. Nocą z wt/śr. także pojawią się przymrozki do ok. -3/-1°C, a w kotlinach górskich do ok. -5/-7°C. 

ŚRODA (13.04)

Środa zapowiada się naprawdę pięknie z dużą ilością słońca, małym zachmurzeniem i jeszcze wyższą temperaturą sięgającą ok. 14/17°C. Wiatr zmieni kierunek na południowo wschodni i powieje słabo lub umiarkowanie.

CZWARTEK (14.04)

W Wielki Czwartek również nie ma mowy o żadnych opadach, gdyż niebo zdominuje słońce, któremu potowarzyszy jedynie niegroźne zachmurzenie piętra wysokiego. Zrobi się jeszcze cieplej. Maksymalnie odnotujemy ok. 18/20°C, ale nie można wykluczyć, że lokalnie będzie o ok. 1/2°C więcej. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, ze zmiennych kierunków.

PIĄTEK (15.04)

No i to by było na tyle dobrych wiadomości, bowiem w Wielki Piątek po południu z północnego zachodu nasunie się chłodny front atmosferyczny z deszczem i lokalnymi burzami. Przed jego nadejściem będzie jednak jeszcze ciepło, do ok. 15/20°C, ale za nim popłynie już zdecydowanie zimniejsze powietrze. W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że może się okazać, iż front zawita do nas nieco wcześniej, wówczas aż tak ciepło nie będzie, ale o wszystkim na pewno Was poinformuję. Wiatr w tym dniu powieje z zachodu i północnego zachodu, na ogół słabo i umiarkowanie, nieco mocniej tylko w czasie ewentualnych burz.

SOBOTA (16.04)

Na ten moment wygląda na to, że idąc ze święconką, będziemy musieli zaopatrzyć się w parasol, bowiem nie zabraknie opadów różnego typu, od deszczu, po deszcz ze śniegiem, śnieg i krupę śnieżną. Warto też założyć na siebie coś cieplejszego, ponieważ po 20°C, nie będzie już śladu. Odnotujemy co najwyżej ok. 5/9°C. Odczucie chłodu spotęguje chwilami umiarkowany i dość silny wiatr z północnego zachodu.

ŚWIĘTA WIELKANOCNE (17-18.04)

Do świąt pozostało jeszcze trochę czasu, więc pozwólcie, że na razie nie będą podawał Wam szczegółów. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć tylko tyle, że nie liczmy na ciepłą i słoneczną wiosnę. Pomimo tego, że święta w tym roku wypadają w drugiej połowie kwietnia, to wygląda na to, że i tak będą zimne i na ogół pochmurne i mgliste, ale opadów nie powinno być dużo. Więcej informacji odnośnie świąt przedstawię za kilka dni.

No Comment.

Reklama

Partnerzy