Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na czwartek (07.04.2022)

Dnia: środa 6 kwietnia 2022, Autor: Anna Zubek

Środa przyniosła wyższą temperaturę, dzięki czemu w najcieplejszych miejscach zanotowano ok. 15/17°C. Niebo od czasu do czasu przykrywały chmury, z których tu i ówdzie popadało, ale słońce także wyłaniało się zza chmur. Czwartek będzie kolejnym ciepłym dniem. A co jeszcze nam przyniesie? Zobaczmy.

NOC

W nocy zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Miejscami może się przytrafić przelotny deszcz, szczególnie na północy i zachodzie regionu. Możliwe są tam ponadto lokalne burze, podczas których popada mocniej. To będzie ciepła noc. Temperatura obniży się do ok. 5/8°C, chłodniej tylko w kotlinach i zagłębieniach terenu. Wiatr powieje przeważnie z południa i południowego zachodu, słabo i umiarkowanie, nieco mocniej jedynie w górach.

CZWARTEK

Jutro w ciągu dnia nie zabraknie przejaśnień i rozpogodzeń, ale zdarzą się też momenty z większą ilością chmur. Dodatkowo możliwe są również punktowe i przelotne opady deszczu, którym mogą nawet towarzyszyć burze. W ich czasie popada ulewnie, zerwie się silny wiatr, niewykluczony jest również drobny grad. To będzie ciepły dzień. Maksymalnie odnotujemy ok. 13/18°C. Wiatr południowo zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający ok. 40-50 km/h, w burzach do ok. 70 km/h.

W nocy z czwartku/piątek przejdzie nad nami dość aktywny front chłodny z deszczem, lokalnymi burzami i silnym wiatrem. W piątek zrobi się nieco chłodniej, ale popada tylko miejscami. W sobotę dalszy spadek temperatury i opady.

Warunki biometeorologiczne

W czwartek na północny i zachodzie regionu pogoda przez cały dzień będzie miała niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie. Na pozostałym obszarze wpływ pogody na nasze organizmy będzie raczej obojętny, tylko wieczorem przejdzie w niekorzystny. Temperatura odczuwalna nieco niższa od tej na termometrach, ale w związku z rozpogodzeniami poczujemy komfort termiczny, chłodno będzie tylko rano i wieczorem. Osoby wrażliwe na zmiany ciśnienia mogą odczuwać różne dolegliwości z tym związane, gdyż do jutra obniży się ono o ok. 10 hPa. W południe w Krakowie barometry wskażą ok. 996 hPa.

No Comment.

Reklama

Partnerzy