Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na czwartek (10.02.2022)

Dnia: środa 9 lutego 2022, Autor: Anna Zubek

Tegoroczny luty przynosi jak do tej pory bardzo łagodne temperatury. W przeszłości zdarzało się jednak, że w tym miesiącu panowały rekordowe mrozy. Tak było chociażby 11.02.1929 roku, kiedy w Żywcu odnotowano -40.6°C, a w Olkuszu -40.6°C. Są to najniższe wartości kiedykolwiek zmierzone w naszym kraju. Luty, potrafi też zaskoczyć iście letnią pogodą. Przykład pochodzi chociażby z zeszłego roku, kiedy w Makowie Podhalańskim, 25 dnia miesiąca zmierzono +22.1°C, co nigdy wcześniej odkąd prowadzone są pomiary nie miało miejsca. Luty przynosi zatem największą spośród wszystkich miesięcy amplitudę temperatury, wynoszącą aż prawie 63°C. Pozwoliłem sobie na początek na małą ciekawostkę, a teraz przejdźmy do prognozy.

NOC

W nocy przewaga zachmurzenia dużego, ale na ogół bez opadów, choć lokalnie utworzą się mgły. Nad ranem temperatura obniży się do ok. -2/0°C w rejonach podgórskich i ok. 3/5°C na pozostałym obszarze. Wiatr południowo zachodni, słaby i umiarkowany.

CZWARTEK

Na czwartek mogę w końcu przekazać dobre informacje pogodowe. Pierwszy raz od dłuższego czasu nigdzie nie będzie padać, w zamian za to, pojawi się sporo pogodnego nieba, choć czasami może się zebrać nieco więcej zupełnie niegroźnych chmur. Temperatura bardzo wysoka, gdyż wzrośnie do ok. 7/10°C, a więc w promieniach lutowego słońca, poczujemy wyraźny powiew wiosny. Wiatr południowo zachodni, okresami może powiać trochę mocniej. 

W piątek nasunie się chłodny front z opadami i coraz niższą temperaturą. W sobotę pogodnie ale niezbyt ciepło. Noce pod koniec tygodnia staną się mroźne.

No Comment.

Reklama

Partnerzy