Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na czwartek (12.05.2022)

Dnia: środa 11 maja 2022, Autor: Anna Zubek

Środa była najcieplejszym dniem w tym roku. Najwyższą temperaturę spośród całej Polski notowano w województwie lubuskim. W Słubicach, przy granicy z Niemcami zmierzono 28.5°C. W naszym regionie najwięcej wskazały termometry w Tarnowie, gdzie odnotowano 26.4°C. Jutro, tuż przed nadejściem chłodnego frontu może być jeszcze odrobinę cieplej. Zapraszam na szczegóły.

NOC

W nocy pogodnie i bardzo ciepło. Temperatura w wielu miejscach nie spadnie poniżej 15/17°C, chłodniej jedynie u podnóża gór, gdzie odnotujemy ok. 10/12°C. Wiatr z południowego zachodu, okresami nieco silniejszy.

CZWARTEK

Jutro nie zabraknie słońca, ale z północnego zachodu szybko nasunie się chłodny front z deszczem i burzami, które mogą być dość gwałtowne i nieść ulewy, grad oraz silny wiatr. (Szczegóły w zakładce prognoza burz). To będzie gorący dzień z temperaturą ok. 24/27°C, ale nie można wykluczyć, że lokalnie, zwłaszcza na wschodzie regionu może być nawet 28°C. Ochłodę przyniesie momentami silny wiatr z zachodu osiągający w porywach ok. 60-70 km/h a w trakcie burz i wędrówki frontu nawet 80-90 km/h.

W piątek odrobinę chłodniej i dość pogodnie, choć gdzieniegdzie może się przytrafić deszcz lub słaba burza. W sobotę bez opadów i jeszcze o kilka stopni mniej na termometrach. Wiele wskazuje na to, że przez co najmniej kilkanaście najbliższych dni deszczu będzie bardzo mało.

No Comment.

Reklama

Partnerzy