Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na czwartek (14.04.2022)

Dnia: czwartek 14 kwietnia 2022, Autor: Anna Zubek

Środa upłynęła w towarzystwie słonecznej i ciepłej pogody. Szkoda, że takich dni nie mamy w tym miesiącu zbyt dużo, ale z drugiej strony pamiętajmy, że marzec niemal w całości przynosił duże ilości słońca, a kwietniowa zmienność pogody jest jak najbardziej naturalna. A co przyniesie nam czwartek? Zobaczmy.

NOC

W nocy pogodnie i bez opadów z temperaturą w zakresie ok. 1/3°C, tylko lokalnie w kotlinach i zagłębieniach terenu możliwy jest niewielki przymrozek do ok. -1/-2°C. Wiatr powieje słabo z kierunków południowych i wschodnich.

CZWARTEK

Wielki Czwartek będzie najlepszym dniem w pogodzie w tym tygodniu. Nie dość, że niebo zdominuje słońce, to jeszcze czeka nas dalszy wzrost temperatury, która osiągnie maksymalnie ok. 18/21°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych i wschodnich.

W piątek przelotne opady deszczu oraz lokalne burze i nieco chłodniej. W sobotę zrobi się wręcz zimno i nie zabraknie opadów zarówno deszczu, jak i deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej a na Podhalu również śniegu. Jeśli chodzi o święta, to więcej szczegółów podam jutro, ale już dziś mogę powiedzieć, że nie ma szans na ciepłą wiosnę.

Warunki biometeorologiczne

Czwartek to ostatni dzień dobrej pogody, która na pewno korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie, warto więc pozytywnie wykorzystać ten czas. Temperatura odczuwalna będzie zbliżona do tej na termometrach, co oznacza, że w pełni dnia zrobi się bardzo ciepło, ale znów pamiętajmy o chłodnym poranku i wieczorze. Ciśnienie nieco spadnie, w południe w Krakowie wyniesie ok. 1020 hPa.

No Comment.

Reklama

Partnerzy