Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na czwartek (17.03.2022)

Dnia: środa 16 marca 2022, Autor: Anna Zubek

Po krótkim pogorszeniu pogody, które miało miejsce w środę, od czwartku aura wróci na właściwe tory. Rozbudowujący się nad Europą potężny wyż zapewni nam dłuższy okres stabilnej pogody. Sprawdźmy szczegóły prognozy na czwartek.

NOC

Noc pogodna i bez opadów, ale miejscami w kotlinach i na północy regionu utworzą się miejscami niskie chmury i gęste mgły. W całym regionie chwyci przymrozek do ok. -3/-1°C a w kotlinach górskich do ok. -7/-5°C. Wiatr przeważnie wschodni, słaby i umiarkowany.

CZWARTEK

Po ustąpieniu porannych, lokalnych mgieł i zamgleń, dzień przyniesie dużo słońca przy zachmurzeniu małym i umiarkowanym. Temperatura maksymalna wyniesie ok. 6/10°C, ale odczucie chłodu spotęguje umiarkowany i chwilami silniejszy wiatr ze wschodu.

W kolejnych dniach pogodnie, ale chłodniej. Noce w dalszym ciągu z przymrozkami, w kotlinach górskich nawet do ok. -10°C.

Warunki biometeorologiczne

Duża ilość słońca i brak opadów sprawią, że w czwartek pogoda powinna mieć korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Chwilami silniejszy wiatr obniży jednak temperaturę odczuwalną, która wyniesie ok. 0/5°C. Pomimo to w pełnym słońcu odczuwać będziemy komfort termiczny, tylko rano i wieczorem, oraz w miejscach zacienionych będzie nam chłodno. Ciśnienie wysokie, w południe w Krakowie wyniesie ok. 1033 hPa, do wieczora nieznacznie wzrośnie. Osoby z nadciśnieniem i meteopaci mogą odczuwać bóle głowy, senność i zmęczenie.

No Comment.

Reklama

Partnerzy