Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na czwartek (24.03.2022)

Dnia: środa 23 marca 2022, Autor: Anna Zubek

Nasz region dzisiaj wyróżniał się od pozostałych w Polsce. To właśnie u nas odnotowano najwyższą w kraju temperaturę, która w Nowym Sączu sięgnęła 22°C. Warto jednak zwrócić uwagę na wilgotność powietrza, która w Małopolsce była najniższa spośród wszystkich województw i wyniosła skrajnie niskie i niespotykane w naszym kraju wartości, osiągające zaledwie ok. 10/11%. Znów jednak wróćmy do Nowego Sącza, gdyż tu wilgotność spadła do ok. 7%. Dla porównania, na Saharze wilgotność wynosiła dziś ok. 15%. To tyle na wstępie, teraz zapraszam na szczegóły prognozy na czwartek.

NOC

W nocy pogodnie, ale pojawi się delikatny przymrozek do ok. -2/0°C a w kotlinach lokalnie do ok. -5°C. W górach inwersja, a więc im wyżej, tym będzie cieplej. Wiatr powieje słabo i zacznie zmieniać kierunek na północny i północno zachodni.

CZWARTEK

Czwartek zapowiada się słonecznie, przy zupełnie bezchmurnym niebie, lub zachmurzeniu małym. Zrobi się chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie ok. 11/15°C. Wiatr przeważnie północny, słaby i umiarkowany.

W piątek i w sobotę nadal pogodnie, ale już niekoniecznie z bezchmurnym niebem. Większe załamanie pogody nadejdzie w przyszłym tygodniu, kiedy mocno się ochłodzi i możliwe będą nawet opady śniegu, ale więcej o tym napiszę Wam jutro.

Warunki biometeorologiczne

W czwartek pogoda będzie miała korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Pomimo, iż temperatura odczuwalna okaże się nieco niższa od tej na termometrach, to z powodu słońca w pełni dnia będzie nam ciepło, nieco chłodniej tylko u podnóża gór, oraz rano i wieczorem. Ciśnienie jutro wysokie ale stabilne. W południe w Krakowie wyniesie ok. 1028 hPa.

No Comment.

Reklama

Partnerzy