Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na długi weekend (16-19.06.2022)

Dnia: środa 15 czerwca 2022, Autor: Anna Zubek

Dzisiaj znajdowaliśmy się pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia, który zapewnił dobrą pogodę z umiarkowanymi temperaturami. Jutro przez nasz region przejdzie z kolei aktywny front chłodny. Co nam przyniesie? Jak zapowiadają się kolejne dni długiego weekendu? O tym przeczytacie w poniższej prognozie.

CZWARTEK (16.06)

Jutro dzień rozpoczniemy dobrą, słoneczną pogodą, jednak po południu i wieczorem od północnego zachodu chmur zacznie przybywać, co jest związane z nasuwającym się frontem atmosferycznym. Sprowadzi on przelotne opady deszczu, oraz lokalne burze, które mogą być gwałtowne i nieść ulewy, grad i silny wiatr. Przed frontem napłynie bardzo ciepłe powietrze, przez co termometry wskażą ok. 23/26°C. Wiatr z kierunków zmiennych, poza burzami słaby i umiarkowany.

PIĄTEK (17.06)

W piątek początkowo dużo chmur, z których miejscami spadnie przelotny deszcz, szczególnie w Karpatach. W miarę upływu dnia pogoda zacznie się jednak poprawiać i pokaże się coraz więcej słońca. Zrobi się ponownie dużo chłodniej i termometry wskażą co najwyżej 17/21°C, ale temperaturę odczuwalną obniży dość silny wiatr z północnego zachodu.

SOBOTA (18.06)

Sobota zapowiada się pogodnie ze sporą ilością słońca. O opadach w tym dniu nie ma mowy. Znów zacznie robić się cieplej i temperatura wzrośnie maksymalnie do 23/25°C. Wiatr z kierunków zmiennych, słaby i umiarkowany.

NIEDZIELA (19.06)

W niedzielę nastąpi uderzenie bardzo gorącego powietrza, przez co czeka nas pierwszy w tym roku upał. Temperatura wzrośnie nawet do ok. 29/33°C, a wszystko to w towarzystwie sporej ilości słońca. Wiatr powieje z południa, nieco mocniej tylko w górach.

No Comment.

Reklama

Partnerzy