Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na nadchodzący tydzień (25.04-01.05.2022)

Dnia: niedziela 24 kwietnia 2022, Autor: Anna Zubek

Tegoroczny kwiecień w zasadzie niewiele różni się od ubiegłorocznego. Ciepłych i słonecznych dni jest tyle co “kot napłakał”, za to tych chłodniejszych i pochmurnych jest całkiem sporo. Sprawdźmy, czy ostatni tydzień uratuje honor tego miesiąca i przyniesie więcej wiosennych akcentów, czy też nadal będziemy się zmagać z chmurami, opadami i chłodem?

PONIEDZIAŁEK (25.04)

Jutro co prawda pojawią się większe przejaśnienia, ale nie zabraknie też chmur, z których spadnie przelotny deszcz i przejdą lokalne burze. W ich czasie popada ulewnie, zerwie się silniejszy wiatr, niewykluczony jest także drobny grad. Temperatura maksymalna wzrośnie do ok. 13/16°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni.

WTOREK (26.04)

We wtorek znowu przejaśnienia na zmianę z chmurami i miejscami z przelotnymi opadami deszczu ale już raczej bez burz. Temperatura spadnie i wyniesie ok. 10/12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno zachodni.

ŚRODA (27.04)

Tego dnia chmur sporo, ale pojawią się też przejaśnienia, a słaby deszcz popada tylko miejscami. Temperatura rzekłbym bardzo umiarkowana, gdyż wyniesie nie więcej niż 11/14°C. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany.

CZWARTEK (28.04)

Czwartek to kolejny dzień z przeciętną pogodą. Nie zabraknie bowiem rozpogodzeń, ale czasami wypiętrzą się chmury kłębiaste, które jednak przyniosą słaby deszcz i to tylko miejscami. Temperatura nie ulegnie zmianie, maksymalnie odnotujemy ok. 11/14°C. Wiatr na ogół północno wschodni, słaby i umiarkowany.

PIĄTEK (29.04)

W piątek praktycznie identyczna pogoda, a więc słońce świecące w towarzystwie chmur kłębiastych, które mogą przynieść słaby deszcz, ale znów tylko lokalnie. Temperatura bardzo zbliżona do tej z czwartku i osiągnie nie więcej niż 12/15°C. Wiatr niezmiennie z kierunków północnych, słaby i umiarkowany.

WEEKEND (30.04-01.05)

Pierwsza część “majówki” to bardzo podobny typ pogody a więc trochę chmur, trochę słońca i miejscami słaby deszcz. O ile w sobotę termometry wskażą ok. 13/16°C, to w niedzielę zrobi się nieco cieplej, do ok. 15/18°C. Wiatr w te dni powieje słabo lub umiarkowanie ze zmiennych kierunków.

Na razie wygląda na to, że druga połowa majowego weekendu przyniesie już więcej opadów i burz przy podobnej temperaturze, ale szczegóły na pewno przedstawię w stosownym czasie.

No Comment.

Reklama

Partnerzy