Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na piątek (01.07.2022)

Dnia: czwartek 30 czerwca 2022, Autor: Anna Zubek

Czerwiec pożegnał się z nami rekordowymi upałami, szczególnie we wschodniej części regionu, bowiem na zachodzie województwa przechodziły burze z ulewami i gradem. Sprawdźmy jaką pogodą powita nas lipiec?

NOC

W nocy pogodnie i bez opadów, oraz bardzo ciepło. Pojawią się problemy ze snem, ponieważ temperatura w wielu miejscach nie spadnie poniżej 20°C, jedynie na Podhalu może być ok. 16/17°C. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany.

PIĄTEK

Nowy miesiąc powita nas sporą ilością słońca, choć miejscami nie można wykluczyć przelotnego deszczu i burz, ale zjawisk w ciągu dnia nie powinno  być zbyt dużo, przybędzie ich dopiero wieczorem i w nocy. Przed nami szczyt obecnej fali upałów. Temperatury znów mogą się ocierać o rekordy, tym razem lipcowe. Na obszarach podgórskich odnotujemy ok. 31/33°C, w głębi regionu termometry wskażą ok. 34/36°C, a w rejonie Bochni i Tarnowa możliwe jest nawet 37/38°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

W sobotę zdecydowanie chłodniej i miejscami spadnie deszcz. W niedzielę pogodnie i znów zacznie robić się gorąco, ale szczegóły odnośnie weekendu przedstawię jutro.

No Comment.

Reklama

Partnerzy