Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na piątek (14.10.2022)

Dnia: czwartek 13 października 2022, Autor: Anna Zubek

Wyżowa pogoda o tej porze roku oznacza m.in. spore amplitudy temperatury pomiędzy dniem a nocą. Dowodem na to niech będzie sytuacja z dzisiejszego poranka, kiedy w wielu miejscach naszego regionu notowano ok. 0°C, podczas, gdy w pełni dnia w najcieplejszych miejscach ociepliło się do ok. 16°C. Jutro z kolei wyżową aurę zakłóci nieco front atmosferyczny. Czy będzie on dla nas groźny? Zobaczmy.

NOC

W nocy nigdzie nie powinno padać, ale w miarę upływu godzin chmur zacznie przybywać. Lokalnie tworzyć się będą gęste mgły i zamglenia. Temperatura obniży się do ok. 5/8°C, ale w kotlinach górskich możliwe spadki do ok. 2/3°C, z ryzykiem przygruntowych przymrozków do ok. -1/-2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

PIĄTEK

Jutro co prawda nie zabraknie rozpogodzeń, ale chmur na niebie będzie już więcej. Poranek przyniesie lokalne mgły i zamglenia. Ponadto w ciągu dnia gdzieniegdzie możliwe są przelotne opady deszczu, zwłaszcza późnym popołudniem i wieczorem, ale nie powinno ich być zbyt dużo. Temperatura pójdzie w górę i wzrośnie maksymalnie do ok. 13/15°C w Karpatach i ok. 17/19°C na pozostałym obszarze. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z kierunków południowych.

W sobotę pogoda bez większych zmian. W niedzielę bez opadów i bardzo ciepło, nawet powyżej 20°C, ale więcej o tym opowiem w prognozie na cały weekend którą przeczytacie jutro.

No Comment.

Reklama

Partnerzy