Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na piątek (17.12.2021)

Dnia: czwartek 16 grudnia 2021, Autor: Anna Zubek

W czwartek pogoda w niczym nie przypominała grudnia. Zamiast śniegu, padał deszcz a temperatura była prawdziwie jesienna. Wygląda jednak na to, że w ciągu kolejnej doby, przynajmniej w części regionu zacznie powoli przypominać o sobie zima. Zapraszam na szczegóły.

NOC

W nocy pochmurno z przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, a w Karpatach także śniegu. Temperatura nad ranem obniży się do ok. 0/+3°C. Wiatr północno zachodni, okresami może być dość silny, szczególnie na Pogórzu, gdzie będzie powodował zawieje śnieżne.

PIĄTEK

Piątek przyniesie na ogół zachmurzenie duże i całkowite z szansą na niewielkie i lokalne przejaśnienia. Ponadto w całym regionie możliwe są przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. W Karpatach utrzymają się opady śniegu, niekiedy dość silne. Temperatura wyniesie od ok. 0/1°C na krańcach południowych, do 2/4°C w głębi regionu, a więc zrobi się chłodniej. Odczucie zimna spotęguje dodatkowo dość silny, północno zachodni wiatr, w porywach osiągający ok. 40-60 km/h. Na obszarze z opadami śniegu, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z piątku/sobotę nadal śnieżnie na Pogórzu. Łącznie do sobotniego poranka może tu spaść, w zależności od wysokości ok. 5-7 cm śniegu a na Podhalu ok. 10-15 cm. W sobotę pochmurno, ale opadów coraz mniej i zrobi się jeszcze chłodniej. W niedzielę ponownie nieco cieplej i dużo opadów. Więcej szczegółów odnośnie weekendu przedstawię jutro.

No Comment.

Reklama

Partnerzy