Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na piątek  (18.03.2022)

Dnia: czwartek 17 marca 2022, Autor: Anna Zubek

W czwartek nie brakowało słońca, ale miejscami zebrało się nieco więcej chmur piętra wysokiego, które nie przynoszą opadów. Nie widać ich również w piątek, a także przez wiele następnych dni. Sprawdźmy teraz, co dokładnie czeka nas w ciągu najbliższej doby.

NOC

W nocy pogodnie i bez opadów, ale z mrozem. Temperatura obniży się do ok. -5/-3°C, a w Karpatach, szczególnie w kotlinach do ok. -7/-10°C. Wiatr wschodni i południowo wschodni, słaby i umiarkowany.

PIĄTEK

W piątek dużo słońca. W wielu miejscach niebo stanie się zupełnie bezchmurne, tylko na Podhalu chmur może się zebrać czasami nieco więcej, ale na pewno nie będzie padać. Temperatura wzrośnie do ok. 6/9°C. Wiatr wschodni i południowo wschodni, słaby i umiarkowany.

W weekend dużo słońca ale chłodno. Szczegóły przedstawię jutro.

Warunki biometeorologiczne

Spora ilość słońca sprawi, że pogoda w piątek korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie. Jedynie rano i wieczorem warunki mogą nieco ulec pogorszeniu ze względu na obciążenie organizmu chłodem. W pełni dnia w słońcu odczujemy natomiast komfort termiczny, pomimo faktu, że temperatura odczuwalna będzie nieco niższa od tej na termometrach. Barometry w południe wskażą ok. 1040 hPa, a więc jest to wartość wyższa o ok. 5-7 hPa w porównaniu do dnia dzisiejszego. Meteopaci mogą odczuwać ból głowy, senność i znużenie, szczególnie osoby cierpiące na nadciśnienie.

No Comment.

Reklama

Partnerzy