Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na piątek (22.04.2022)

Dnia: czwartek 21 kwietnia 2022, Autor: Anna Zubek

Pomimo że mamy już trzecią dekadę kwietnia, to pogoda bardziej przypomina październik. Na niebie dominują chmury, z których miejscami pada, a temperatura niewiele przekracza 10°C. Czy zanosi się w końcu na jakieś zmiany? Sprawdźmy.

NOC

W nocy zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Więcej rozpogodzeń pojawi się na Pogórzu, a w rejonach graniczących z województwem świętokrzyskim może gdzieniegdzie spaść słaby deszcz. Temperatura najniższa na krańcach południowych regionu, gdzie nad ranem odnotujemy ok. -2/-1°C, a w kotlinach lokalnie ok. -3/-4°C. Na pozostałym obszarze zmierzymy ok. 3/5°C. Wiatr powieje z kierunków zmiennych, słabo i umiarkowanie.

PIĄTEK

Jutro znów dużo chmur z lokalnymi przejaśnieniami. Tylko rano i przed południem na Pogórzu pokaże się sporo słońca. Tu jednak w drugiej części dnia i wieczorem znad Słowacji nasunie się strefa ciągłych opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym. W innych miejscach regionu w ciągu dnia także możliwy jest deszcz, ale pojawi się on tylko miejscami i popada słabo. Temperatura maksymalna wyniesie ok. 10/13°C. Wiatr powieje ze wschodu, umiarkowanie i dość mocno.

W sobotę podobny typ pogody, a więc zarówno przejaśnienia jak i chmury, ale słaby deszcz pojawi się tylko miejscami. W niedzielę znacznie cieplej i deszczu już nieco więcej, lokalnie może nawet zagrzmieć. W górach powieje halny. Więcej o pogodzie w weekend opowiem Wam jutro.

No Comment.

Reklama

Partnerzy