Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na środę (01.12.2021)

Dnia: wtorek 30 listopada 2021, Autor: Anna Zubek

Dziś nad naszym regionem zalega ciepły front okluzji, który w wielu miejscach przynosi opady różnego rodzaju. Dodatkowo wieje silny wiatr. Jutro rozpoczynamy grudzień i meteorologiczną zimę. Czy zapanuje ona również za oknem? Przekonajmy się.

 NOC

W nocy zachmurzenie duże i całkowite z przelotnymi opadami: w Karpatach śniegu, poza tym przeważnie deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie ok. -1/+2°C. Uwaga na silny wiatr z zachodu, w porywach osiągający ok. 65-75 km/h. Na obszarze występowania opadów śniegu, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

ŚRODA

W środę przewaga zachmurzenia dużego z przejaśnieniami. Znowu pojawią się przelotne opady, ale tym razem przeważnie deszczu, choć na Podhalu możliwy jest jeszcze przejściowo deszcz ze śniegiem lub śnieg. Zrobi się nieco cieplej. Temperatura maksymalna wzrośnie do ok. 3/6°C. Wiatr południowo zachodni, umiarkowany i dość silny., obniżający dość wyraźnie temperaturę odczuwalną. W rejonach podgórskich wiatr okresami silny, dochodzący do ok. 60-70 km/h, wysoko w górach do 100 km/h.

W czwartek nadal ciepło, ale słaby deszcz możliwy jest głównie na południu regionu. W piątek znowu chłodniej i w Karpatach poprószy słaby śnieg.

No Comment.

Reklama

Partnerzy