Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na środę (05.01.2022)

Dnia: wtorek 4 stycznia 2022, Autor: Anna Zubek

Wtorek nie różnił się znacząco od poprzednich dni. W dalszym ciągu towarzyszyła nam bardzo wysoka jak na standardy stycznia temperatura, która sprawiła, że z nieba zamiast śniegu padał deszcz. We znaki dawał się również coraz silniejszy wiatr, szczególnie w górach. A co nam przyniesie środa? Zobaczmy.

NOC

W nocy zachmurzenie duże i całkowite z przelotnymi opadami deszczu, niekiedy silniejszymi. Temperatura minimalna spadnie do ok. 4/6°C, a więc to następna, bardzo ciepła noc. Uwaga na silny wiatr z zachodu i południowego zachodu, który osiągnie w porywach ok. 50-60 km/h a na Podhalu nawet 70-80 km/h. Wysoko w górach powieje do 100-120 km/h.

ŚRODA

Środa zapowiada się pochmurno, z jedynie lokalnymi i niewielkimi przejaśnieniami. Od rana w całym regionie padał będzie deszcz, chwilami mocno. Przez cały dzień miejscami może spaść ok. 10 mm wody. Ponadto na Podhalu w miarę upływu dnia i wieczorem deszcz zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i w mokry śnieg. Temperatura maksymalna sięgnie ok. 5/7°C. ale w rejonach podgórskich najcieplej ma być rano. Wiatr powieje z południowego zachodu, czasami nieco silniej, ale już nie tak mocno jak dzisiaj i w nocy.

W czwartek chłodniej i z przelotnymi opadami różnego rodzaju, choć coraz częściej będzie to śnieg. W piątek dużo słońca i temperatura w okolicy 0°C. Noce staną się mroźne, najbardziej w rejonach podgórskich, gdzie możliwe będą spadki temperatury do ok. -10/-15°C.

No Comment.

Reklama

Partnerzy