Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na środę (06.04.2022)

Dnia: wtorek 5 kwietnia 2022, Autor: Anna Zubek

We wtorek pogoda nie była zbyt przyjemna. W całym regionie przeważało pochmurne niebo, miejscami pojawiły się opady, a do tego wiał nieprzyjemny wiatr. Czy w środę aura się poprawi? Sprawdźmy.

NOC

W nocy przewaga zachmurzenia dużego z przejaśnieniami. Miejscami możliwe są również przelotne opady deszczu. Przymrozków nie musimy się obawiać, gdyż temperatura nie powinna spaść poniżej 3/6°C. Wiatr powieje umiarkowanie i dość mocno z południowego zachodu.

ŚRODA

Jutro nie powinno być najgorzej. Co prawda chmur na niebie czasami zbierze się więcej, ale przelotny deszcz spadnie z nich tylko miejscami, za to nigdzie nie zabraknie przejaśnień, a nawet rozpogodzeń. Zrobi się zdecydowanie cieplej. Termometry wskażą maksymalnie ok. 12/17°C. Cóż jednak z tego, skoro temperaturę odczuwalną obniży dość silny wiatr z południowego zachodu, w porywach osiągający ok. 50-60 km/h.

W czwartek nadal ciepło i popada tylko miejscami. W piątek podobnie, ale zrobi się nieco chłodniej.

Warunki biometeorologiczne

Większa ilość przejaśnień i rozpogodzeń sprawi, że w środę warunki biometeorologiczne ulegną poprawie do obojętnych, tylko rano mogą być niekorzystne. Oznacza to, że pogoda nie będzie miała wpływu na nasze organizmy. Temperatura odczuwalna będzie jednak niższa od tej na termometrach i wyniesie ok. 6/12°C, ale słońce sprawi, że odczujemy komfort termiczny, jedynie rano i wieczorem będzie chłodno. Ciśnienie atmosferyczne w południe w Krakowie wyniesie ok. 1007 hPa i w ciągu dnia nie ulegnie zmianie, a więc nie powinno mieć negatywnego wpływu na osoby wrażliwe na zmiany ciśnienia.

No Comment.

Reklama

Partnerzy