Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na środę (08.12.2021)

Dnia: wtorek 7 grudnia 2021, Autor: Anna Zubek

Choć znajdujemy się pod wpływem wyżu, to pogoda jest pochmurna i mglista. O rej porze roku w wyżach często zalega dużo wilgotnego powietrza i stąd taka sytuacja. Jutro jest szansa na nieco więcej słońca, ale raczej nie pokaże się ono wszędzie. A co nas jeszcze czeka?

 NOC

W nocy przewaga zachmurzenia dużego i całkowitego. Gdzieniegdzie będzie prószył słaby śnieg. Od południowego zachodu powinna jednak nasunąć się strefa rozpogodzeń. Jeśli do nich dojdzie, to na Podhalu możliwe są spadki temperatury do ok. -10/-12°C. W innych miejscach mróz nieco lżejszy, do ok. -7/-5°C. Wiatr powieje z kierunków wschodnich, słabo lub umiarkowanie.

ŚRODA

W środę najwięcej rozpogodzeń pojawi się na Podhalu, oraz lokalnie na zachodzie regionu. Im dalej na północ i wschód województwa, tym chmur i mgieł więcej. W większości przypadków raczej bez opadów, jedynie lokalnie w pojedynczych miejscach może słabo poprószyć. Termometry w najcieplejszej chwili dnia wskażą ok. -3/-1°C. ale ze względu na sporą wilgotność, temperatura odczuwalna będzie dużo niższa, szczególnie tam, gdzie nie pokaże się słońce.

W czwartek cieplej, ale nasunie się strefa opadów śniegu i marznącego deszczu. W piątek na termometrach około 0°C i coraz mniej opadów.

No Comment.

Reklama

Partnerzy