Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na środę (09.02.2022)

Dnia: wtorek 8 lutego 2022, Autor: Anna Zubek

Po ostatnich obfitych opadach śniegu, wyraźnie wzrosło zagrożenie lawinowe w Tatrach. Po słowackiej stronie obowiązuje czwarty stopień, natomiast u nas trzeci. Podobnie jest na Babiej Górze. Istnieje zatem wielkie ryzyko zejścia lawin o dużych rozmiarach, co oznacza, że lepiej nie wybierać się w góry. Przed nami ocieplenie, które dotrze nawet w wyższe partie gór, a to na pewno nie poprawi sytuacji. To tyle na wstępie, teraz przejdźmy do prognozy na kolejną dobę.

NOC

W nocy znajdzie się nad nami ciepły front atmosferyczny, dlatego chmur na niebie będzie sporo. Wszędzie padał będzie przelotny deszcz, a w Karpatach początkowo także deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura jak na lutową noc wysoka, gdyż wyniesie ok. 3/5°C. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, chwilami dość mocno, w porywach do ok. 45-55 km/h a na Podhalu nawet do ok. 70 km/h.

ŚRODA

Jutro w pierwszej części dnia zachmurzenie duże i całkowite z przelotnymi opadami deszczu. Po południu jednak opady będą zanikać, a nawet pojawią się przejaśnienia, szczególnie na Pogórzu. Lokalnie utworzą się mgły i zamglenia. Zrobi się jeszcze cieplej. U podnóża gór odnotujemy ok. 4/5°C, poza tym nawet 7/9°C. Odczucie chłodu będzie jednak potęgował silniejszy wiatr z zachodu.

W czwartek sporo rozpogodzeń i jeszcze cieplej. W piątek znów coraz chłodniej i więcej opadów różnego typu.

No Comment.

Reklama

Partnerzy